Tennis
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tennis

Ako volite tenis dopasce vam se ovaj forum
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 -NOVOSTI-

Ići dole 
+13
RAFA THE KING
Rafa 4ever
Jecika
*Certified Nadal addict*
rafalicious
*~*tasha Nadalcica*~*
*Anja*
Perkica
sonjica93
Kaćka#94
FairyQueen
**Djuki**#
*Joansie*
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
**Djuki**#
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
**Djuki**#


Ženski
Broj poruka : 2020
Godina : 30
Location : Here I am!!!!!
Zasto volis tenis? : Zato shto me igranje i gledanje tennisa chine mnoooogo srecnom, i narawno zbog nekix tennisera i tennisrki
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 30.12.2007

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeSub Avg 30, 2008 4:54 pm

Da Kuznjecowa ispala!!!!To me je bash zachudilo, gledala sam sinoc samo kraj mecha.....
Ja bash mislila ona ce daleko da dogura
Nazad na vrh Ići dole
RAFA THE KING
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!



Muški
Broj poruka : 1351
Godina : 29
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : Zato sto je naj naj naj najbolji sport
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeSub Avg 30, 2008 5:03 pm

Kuznjecova je ispala!??!?!?!?!?! affraid affraid
Jao ja ne znam da li cu stici da gledam ceo mec jer idem na trening -NOVOSTI- - Page 5 846806 ,ali navijacu ja i odande,hehe!!!
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeSub Avg 30, 2008 6:17 pm

**Djuki**# ::
Da Kuznjecowa ispala!!!!To me je bash zachudilo, gledala sam sinoc samo kraj mecha.....
Ja bash mislila ona ce daleko da dogura
Takođe... Izgleda da će ovaj U.S. Open biti pun iznenađenja, bar što se tiče ženske singl konkurencije. Od kada je otišla Justine, nijedna teniserka nije dovoljno ubedljiva. Malo pobeđuju, malo gube, i teško je reći koja je od njih zaista zaslužila 1. poziciju.
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimePon Sep 01, 2008 7:58 pm

1. septembar 2008.
Zimonjić i Srebotnik u četvrtfinalu


Srpski teniser Nenad Zimonjić i Slovenka Katarina Srebotnik plasirali su se u četvrtfinale US Opena u konkurenciji miks dublova. Srpsko - slovenački par savladao je u 2. kolu francusko – holandsku kombinaciju Racano – Vesen, sa 2:1, po setovima 6:1, 5:7, 10:8.

Meč je trajao sat i 16 minuta.

Zimonjić i Srebotnik, drugi nosioci na njujorškom gren slemu, za plasman u polufinale igraće protiv američko – britanskog dubla Lajzel Huber – Džejmi Marej.

Taj duel na programu je već u ponedeljak, kada će Zimonjić igrati i u okviru 3. kola muškog dubla.

(B92)
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeUto Sep 02, 2008 3:17 pm

1. septembar 2008.
Vemić prošao, dva poraza Zimonjića!

Dušan Vemić prošao je u četvrtfinale muškog dubla, dok je Nenad Zimonjić pretrpeo dva poraza u dublu na US Openu.


Vemić i Brazilac Bruno Soareš pobedili su u 3. kolu Ruse Igora Kunjicina i Dmitrija Tursunova, sa 2:1, po setovima 7:6, 6:7, 7:6. Sa druge strane, Zimonjić i Kanađanin Daniel Nestor poraženi su od finsko-švedskog dubla, Nieminen – Lindšted, sa 6:4, 6:7, 6:3, a najbolji strpski dubl igrač pretrpeo je poraz i u miks dublu.

Zimonjić i Slovenka Katarina Srebotnik izgubili su u četvrtfinalu od američko-britanske kombinacije Huber – Marej, sa 2:1, po setovima 7:6, 6:7, 11:9.

(B92)
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
sonjica93


Ženski
Broj poruka : 2398
Godina : 31
Location : Na Havajima sa Anom i Nadalom
Zasto volis tenis? : zbog pojedinih tenisera i jer je extra kao sport!!!!
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.03.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeUto Sep 02, 2008 4:02 pm

e jbg....Bravo za Dusana
Nazad na vrh Ići dole
http://sonjica93.piczo.com
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeSre Sep 03, 2008 11:11 pm

2. septembar 2008.
Jelena Dementijeva: "Jankovićeva je najkonstantnija na WTA Turu"

Ruskinja Jelena Dementijeva plasirala se u polufinale US opena ubedljivom pobedom nad Pati Šnider – 6:2, 6:3. Dementijeva je osvojila zlato na Olimpijskim igrama u Pekingu, a u Njujorku još nije izgubila ni set.



Da li ti život može biti bolji nego što je sada?

„Osećam se divno. Očekivala sam težak meč protiv Šniderove i vrlo sam zadovoljna kako sam igrala. Bila je velika borba u drugom setu, izugbila sam servis i bilo je vrlo važno da ponovo napravim brejk. Bila sam vrlo srećna kada sam to učinila“.

Da li igraš dovoljno dobro da dođeš do finala?

„Videćemo... Vrlo sam uzubđena što sam u polufinalu, ali moram još da poboljšam igru ako želim da uđem u finale. Ako budem igrala sa Jelenom Janković, biće to neverovatno težak meč jer je ona najkonstantnija teniserka na Turu“.

Igraš treći put finale u Njujorku. Pretpostavljam da imaš više samopouzdanja, pogotovo zbog zlata na Olimpijadi?

„Naravno da je bolji osećaj pobeđivati u dva seta. Seaćm se kada sam ovde igrala finale (2004), imala sam nekoliko tvrdih mečeva, koje sam dobijala sa 7:6 u trećem setu. Teško je ući spremanu finale kada provedeš mnogo vremena na igralištu. Dodatno vreme za odmor je uvek dobra stvar“.

Očigledno je da ti je igra sada na vrlo visokom nivou, kao što nije bla ranije. Možeš li nam izdvojiti stvar koja je napravila razliku?

„Strpljenje je ključno, oduvek sam bila strpljiva kroz karijeri. Vredna sam i uvek se trudim da razmišljam pozitivno, čak i kada mi ne ide, što nije tako redak slučaj. Uvek sam iz svih problema izlazila još jača, a za to je najviše zaslužna moja porodica i ostali ljudi koji me okružuju. To je za mene najbitnije“.

Igrala si finale Gren slema, osvojila zlato na OI... Da li osećaš da si već ispunila cilj u karijeri?

„Ne, želim još da poboljšam igru, još nisam na vrhuncu. Moram da ubedem jača, da unapredim servis. Tako sam daleko od savršene teniserke, pa prostora za rad uvek ima. A, i vrlo sam motivisana“.

Čini se da igraš znatno ofanzivnije i agresivnije nego ranije.

„Da, na tome sam najviše radila, zaista sam želela više da napadam. Ne može se samo odbrambenom taktikom biti ’broj 1’ i osvojiti Gren slem torfej, zato sam morala nešto da promenim“.

Tenis trenutno nema dominantnu teniserku kao što je bila Žistin Enan... Ko je najbliži toj poziciji?

„Pa, već sam rekla, mislim da Jelena Janković pruža najkonstantnije partije trenutno, mada Venus Vilijams zaista igra odlično ove sezone. Igra dobro i ovde. Ipak, trenutno nema onog pravog ’broja 1’. Ne znam, možda je konkurencija prevelika, nisam sigurna... san mi je da budem prva na svetu, ali prevashodno se koncentrišem na svoju igru“.

Do sada si imala relativno lake rivake, ali svesna si da će sa Jankovićevom, ako prođe, biti sasvim druga priča.

„Naravno, protiv nje je uvek teško, imali smo mnogo neizvesnih dvoboja. Neverovatno dobro se kreće po terenu, sve vraća i soldna je sa osnovne linije. Zato moram da budem agrasivna, da uđem u teren, pošto se protiv nje ne ispalti čekati grešku, retko ih pravi“.

(B92)
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeSre Sep 03, 2008 11:16 pm

3. septembar 2008.
Bolitijeri: "Srbi imaju potencijal"


Nik Bolitijeri je vlasnik najjače teniske akademije na svetu. Nekada su tenisko znanje tu sticale Jelena Janković, Šarapova, Vajdišova, sestre Vilijams, Monika Sleš, Andre Agasi, Tomi Has, a sada su tu buduće zvezde Kei Nišikori i naš Filip Krajinović. Sa njim je na meču Krajinovića i Indijca Jukija Bambrija razgovarao Vlada Olić.

Recite nam sta mislite o vašem studentu Filipu Krajinoviću kojeg upravo gledamo?

"Filip će biti veoma dobar, ali mu fali još 10-15 kilograma. Radili smo na tome da mu je tehnika odlična, pokreće se dobro, dobro udara sa glavne linije, dobro servira, dobro igra voleje, i samo mu treba zrelosti. Ne može se više tražiti od mladića jer će onda preterati sa igranjem. Pričao sam sa trenerom vašeg Davis Cup tima, mislimo da ce on biti vaš peti igrač. Verujem da treba čekati još dve godine da se potpuno razvije".

Na koga vas Filip podseća od poznatih igrača?

"Njegova tehnika je malo čistija od Đokovićeve. Pomalo liči na Marata Safina, ima odličan forhend i dvoručni bekhend. Teško je tačno ga porediti sa drugim igračima, jer udara loptu tehnički veoma čisto. Moramo da se potrudimo da bolje počne da kontroliše emocije i da popravimo to što suviše ravno udara iza glavne linije".

Vaša teniserka Jelena Janković ima priliku da osvoji svoj prvi Grand Slam na ovom turniru. Kako je se sećate kad je bila kod vas na akademiji?

"Ona je teniserka sa dušom glumice. Vrlo je dobra za ženski tenis, sjajna je ličnost. Bila je deseti broj broj 1 iz moje akademije. Mora da se potrudi da ostane zdrava. Takođe kad dođe do odlučujućih momenata na terenu, Jelena ima tendenciju da čeka da se meč nekako završi umesto da forsira i uzme meč u svoje ruke. Tako se ne igra ako želite da budete Grand Slam šampion. Po terenu se kreće odlično, dvoručni bekhend joj je među najboljima na svetu, udara loptu rano, ima dobar forhend, i nije loša na mreži. Na drugom servisu bi ponekad trebalo više da rizikuje, pa makar dobila malo više duplih grešaka. To bi joj pomoglo da vremenom razvije servis koji bi joj pomogao da osvoji Grand Slam turnir".

Zašto toliko puno igrača iz Srbije postiže odlične rezultate u poslednje vreme?

"Mislim da su uslovi u kojima su odrasli imali dosta uticaja na razvijanje vaših igrača. Prilika da se dokažete i da nešto veliko postignete je svakako puno podstrekla vaše igrače u vežbanju. Takođe su bili pametni da nastave sa treniranjem na dobrim mestima širom sveta i daju sebi priliku da postignu odlične rezultate", rekao je Nik Bolitijeri za B92..

(B29)
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
sonjica93


Ženski
Broj poruka : 2398
Godina : 31
Location : Na Havajima sa Anom i Nadalom
Zasto volis tenis? : zbog pojedinih tenisera i jer je extra kao sport!!!!
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.03.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeSre Sep 03, 2008 11:39 pm

e a otkad je ona Jelena Dementieva???ona je Elena valjda....ok , nebitno , citala sam danas u novinama da Srbija dobija turnir najverovatnije za godinu-dve dana!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://sonjica93.piczo.com
*Anja*
Jelena Jankovic fan forever
*Anja*


Ženski
Broj poruka : 1158
Godina : 31
Location : NBG
Zasto volis tenis? : Zato sto je tenis najbolji spot ikada, zato sto je zanimljiv, zbog Jelene Jankovic i drugih tenisera/teniserki...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 21.02.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeSre Sep 03, 2008 11:43 pm

Aham dobija 2009 god =)) u areni i ana i jelena su potvrdile ucesce... a cita se Jelena zato sto rusko E se kod nas cita JE :D
Nazad na vrh Ići dole
http://jelenajankovic.forumandco.com/
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeČet Sep 04, 2008 12:06 am

Da, ona je oduvek bila Jelena, samo se piše Elena.
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimePet Sep 05, 2008 3:50 pm

5. septembar 2008.
Ališa Molik završila karijeru

Australijska teniserka Ališa Molik objavila je u petak da završava karijeru.


Molik, koja je na Olimpijskim igrama u Atini 2004. osvojila bronzanu medalju, prekida karijeru zbog zdravstvenih problema. Nekadašnja top 10 teniserka od januara nije dobila nijedna singl meč, a nešto više uspeha imala je u dublu. Dvadesetsedmogodišnja teniserka objasnila je da nije mogla da se izbori sa virusom koji je izazivao stalne upale uha, kao ni sa serijom povreda koje su je pratile u poslednje vreme.

Molik je u karijeri osvojila ukupno pet titula u singlu, dok je u konkurenciji dublova bila uspešnija, sa sedam osvojenih titula, uključujući Australian Open 2005. (sa Kuznjecovom) i Rolan Garos 2007. godine (sa Santanđelo). U singlu je na gren slemu najdalje stigla do četvrtfinala (AO 2005. godine).

Mesec dana kasnije, 28. februara 2005. godine, Molik je zauzimala osmo mesto na listi najboljih igračica sveta, što joj je najbolji plasman u karijeri.

Ove godine dobila je wild card za nastup na OI u Pekingu, ali je ispala već na startu.

(B92)


Krajinović u četvrtfinalu

Najbolji junior Srbije Filip Krajinović plasirao se u četvrtfinale US Opena.


On je u trećem kolu bio bolji od šestog nosioca turnira, Francuza Agijoma Rifena sa 2:0, po setovima 6:4, 7:6. Protivnik Krajinovića u borbi za polufinale biće Finac Henri Kontinen, koji je postavljen za četvortog nosioca. Nagradni fond poslednjeg Grend slema u sezoni je 20,6 miliona dolara.

(B92)
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeSub Sep 06, 2008 12:45 am

Filip Krajinović u polufinalu!

Srpski junior Filip Krajinović pobedio je četvrtog nosioca Henrija Kontinena sa 7:6, 7:6 u četvrtfinalu US opena.


Krajinović je tako ponovio uspeh sa Vimbldona, kada se takođe plasirao u polufinale. Ukoliko želi da se bori za trofej, najperspektivniji srpski teniser će morati sa savlada Amerikanca Devina Britona. Domaći takmičar je eliminisao 11. nosioca Sedrik-Marsela Štibea sa 3:6, 6:3, 6:3.

U oba taj brejka bilo je 'gusto'. Prvi je Filip sa 8-6, a drugi sa 7-5.

Krajinović je pre US opena igrao četvrtfinala na 'fjučersima' u Somboru i Subotici. U dosadašnjem toku turnira u Njujorku 16-godišnji Srbin dobio je Džarmara Dženkinsa, 12. nosioca Jukija Bambrija i 6. nosioca Gijoma Rufina.

Filip je trenutno 26. junior na svetu.

(B92)
Nazad na vrh Ići dole
*Anja*
Jelena Jankovic fan forever
*Anja*


Ženski
Broj poruka : 1158
Godina : 31
Location : NBG
Zasto volis tenis? : Zato sto je tenis najbolji spot ikada, zato sto je zanimljiv, zbog Jelene Jankovic i drugih tenisera/teniserki...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 21.02.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeSub Sep 06, 2008 11:10 am

Serena: Jelena je najizdržjivija teniserka

Amerikanka
Serena Vilijams plasirala se u finale US Opena, pobedom nad Ruskinjom
Dinarom Safinom, sa 6:3, 6:2 i igraće sa Jelenom Janković za titulu
šampiona. Amerikanka već ima dve titule u Njujorku, 1999. i 2002.
godine, a u intervjuu za zvaničan sajt turnira govorila je između
ostalog i o predstojećem duelu sa Jelenom Janković.



Da li osećaš da se od tebe očekuje da pobediš u finalu?


"Ne.Od
mene se očekuje da se pojavim i dam sve od sebe. Nemam šta da izgubim,
jer ću igrati protiv nekoga ko je bolje rangiran od mene. Ona je pod
velikim pritiskom jer joj je ovo prvo finale, a ja uživam u svakom
trenutku".

Prošli put kada su igrala sa Jelenom, u Majamiju, njena izdržljivost ju je održala u meču. Jel to njeno najjače oružje?

"Da. Apsolutno. Ne znam previše ljudi na turneji koji mogu da se održavaju u poenu kao što to ona radi".

Da li si zabrinuta zbog moguće kiše u subotu?

"Da!
Ne znamo da li žemo igrati u subotu, ali ja sam spremna. Nadam se da
ćemo igrati. Ako ne, biću spremna za nedelju, ponedeljak... Nije bitno
koji dan".

Koja je razlika
između Serene koja se pojavila niotkuda 2007. i osvojila Australian
Open i Serene koja sada igra mnogo sgurnije i beleži dobre rezultate u
nizu?


"Razlika je upravo u tome. Sada igram mnogo
konstantnije. Dosta sam radila. Pomogli su mi i dublovi. Uvek je
zabavno igrati u dublu".

Da li je meč protiv Safine bio onako lak kako rezultat pokazuje?

"Teško
je reći... Mislim da jeste. Ona (Safina) je igrala dobro i radila neke
stvari koje su dobro funkcionisale, a što se mene tiče, samo je bilo
pitanje vremena kada ću ući u ritam".

Možeš li da opišeš kakva si bila kada si osvojila prvi gren slem, u Njujorku 1999. godine. Koliko davno ti se to sada čini?

"Ne
čini mi se kao da je bilo previše davno, ali je evo prošlo skoro 10
godina, što je malo čudno. Drago mi je da sam i dalje ovde. Devet
godina kasnije i dalje se borim".

A 2002?

"Te pobede se čak ni ne sećam".

Koja je razlika u tvom pristupu poenima, pristupu igri nekada i sada?

"Kada
sam bila mlada nisam imala šta da izgubim. U svakom meču sam bila
autsajder. U isto vreme, imala sam samopouzdanje. Te godine sam osećala
da ću pobediti. To samopouzdanje mi je ostalo do danas".

Da li si ikada imala sumnju da ćeš se vratiti u poziciju da osvojiš US Open?

"Apsolutno ne. Uvek sam osećala da imam igru na duge staze. Osećam se kao da ponovo počinjem. Uzbuđena sam oko svakog meča".

Misliš li da možeš da stigneš Štefi Graf po broju osvojenih gren slem titula. Dosta si daleko iza nje (22 – Cool.


"Jedini
način da je stignem je da igram ne samo singl, nego i dubl. Moj cilj,
ipak, nikada nije bio da imam najviše titula, već da se lepo provedem i
dam sve od sebe, ali da to je neverovatan cilj. Ona (Graf) mi je bila
jedna od omiljenih teniserki kada sam odrastala".
Nazad na vrh Ići dole
http://jelenajankovic.forumandco.com/
RAFA THE KING
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!



Muški
Broj poruka : 1351
Godina : 29
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : Zato sto je naj naj naj najbolji sport
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeSub Sep 06, 2008 1:10 pm

Upravu je Serena!!!Hvala na clanku!!!
Nazad na vrh Ići dole
**Djuki**#
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
**Djuki**#


Ženski
Broj poruka : 2020
Godina : 30
Location : Here I am!!!!!
Zasto volis tenis? : Zato shto me igranje i gledanje tennisa chine mnoooogo srecnom, i narawno zbog nekix tennisera i tennisrki
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 30.12.2007

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeSub Sep 06, 2008 2:29 pm

Da, potpuno je u prawu.......
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeSub Sep 06, 2008 2:55 pm

**Djuki**# ::
Da, potpuno je u prawu.......
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeUto Sep 09, 2008 12:22 pm

9. septembar 2008.

Endi Mari: "Biću zadovoljan kad se slegnu utisci"


Škot Endi Mari je na US openu igrao svoje prvo Gren slem finale. Izgubio je sa 3:0 u setovima od Rodžera Federera, a mladom Britancu krivo je zbog propuštenih prilika u drugom setu.


Teško je zaustaviti legendu kada igra tako dobro kao što je danas Federer igrao?


„Igrao je odlično, u prvom setu nisam imao nikakvih šansi, ali mi je žao zbog drugog u kom sam imao dosta prilika. U jednom trenutku je promašio iz bekhenda, trebalo je to da bude moj gem, ali nije ispalo tako. Šteta, sigurno bih dobio na samopouzdanju da sam tada napravio brejk. Nisam imao početnu prednost ni u jednom od setova i to je otežalo posao“.

Koja osećanja kod tebe sada preovlađuju?

„Trenutno sam razočaran, voleo bih da sam neke stvari bolje uradio u finalu. Ipak, mislim da ću za nekoliko dana, kada sredim utiske, biti prezadovoljan ovim turnirom. Trudiću se u budućnosti još više i nadam se da će mi to doneti dobre rezultate“.

Držao si se za koleno nekoliko puta u toku meča. Šta nije u redu?

„Nekada imam problema sa kolenima u toku meča, ali to ni na koji način nije uticalo na ishod meča“.

Sada si 4. teniser na svetu. Da li se osećaš drugačije posle ove večeri?

„Konstantno sam bolji ove godine. Pravim napredak svakog meseca, bolji su mi rezultati i logično je da mi se i rang popravi. Osvojio sam Sinsinati, sada sam igrao finale ovde u Njujorku...“

Šta je Rodžer radio sada što nije u prethodnim mečevima, pa te je tako lako dobio?

„Pravio je mnogo manje grešaka. Ranije mi je poklanjao neke poene, a sada to nije bio slučaj. Uz to, procenat prvog servisa bio mi je vrlo nizak, što je njemu omogućilo da diktira igru, pogotovo na strani na kojoj je vetar meni duvao u lice“.

Koliko ti znači podrška sa tribina?

„Bilo je fantastično, baš su me lepo bodrili u prošla 3-4 meča. Artur Eš je najveći stadion na svetu, a publika je vrlo glasna. Kada sam kao klinac gledao ovakve mečeve, nisam imao osećaj da su svi tako bučni. Nadam se da sam sada osvojio publiku i da će i ubuduće navijati za mene“.

Rodžer ima jednu Gren slem titulu manje od Samprasa. Može li da ga prestigne?

„To zavisi od mnogo stvari. Federer ima 27 godina, što znači da mže da bude u vrhu još oko 4 godine. Videćemo kako će ostali igrači napredovati, ali ne bih se iznenadio ako bi Rodžer oborio rekord“.

Na terenu si rekao da osećaš da je Rodžer najbolji teniser svih vremena. Šta je to što ga izdvaja od drugih?

„On nikada ne ispada rano na velikim turnirima, a na ATP listi je dominantan u poslednjih pet godina. Dobar je i na Rolan Garosu, Federer je definitivno bolji igrač od Samprasa na šljaci. Amerikanac je takođe bio izvrstan teniser i teško je pričati o ovoj temi. Ipak, da nije Nadala, Federer bi sigurno osvojio Pariz i to je prilično jak argument u njegovu korist“.

Šta ste vas dvojica pričali na mreži po zavšetku meča?

„Rekao mi je da je ovo bio sjajan turnir za mene, a ja sam mu odgovorio da se slažem sa svima da je imao užasnu godinu. Šalim se, naravno. Igrao je polufinale u Melburnu, finale RG-a i Vimbldona, zlato na OI i sada je osovjio US open. Mnogo ga poštujem“.

Odlaziš kući sa milion dolara. Da li ti se čini nestvarnim sa 21 godinom zaraditi toliki novac?

„Da, ko bi rekao. To je baš mnogo novca za nekoga mojih godina, ali i za bilo koga. Nadam se da ću imati još ovakvih dobitaka“.

(B92)
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeČet Sep 11, 2008 10:36 pm

11. septembar 2008.
Bozoljac u polufinalu


Ilija Bozoljac plasirao se u polufinale čelendžera u Ljubljani pobedivši trećeg nosioca, Serhija Rojtmana rezultatom 2:6, 6:0, 6:0.

Bozoljac je u četvrtak protiv trenutno 104. tenisera sveta loše počeo meč i prvi set je dosta lako izgubio, ali je potom napravio neverovatan preokret i u naredna dva seta je prosto "počistio" Argentinca sa terena ne dozvolivši mu da uzme nijedan gem.

Protivnik Bozoljca u polufinalu biće uspešniji iz četvrtfinalnog duela u kome se sastaju 111. igrač sveta Hrvat Roko Karanušić i Irac Konor Niland, trenutno 240. na ATP listi.

Turnir u Ljubljani igra se za nagradni fond od 42.500 evra.

(B92)
Nazad na vrh Ići dole
*Anja*
Jelena Jankovic fan forever
*Anja*


Ženski
Broj poruka : 1158
Godina : 31
Location : NBG
Zasto volis tenis? : Zato sto je tenis najbolji spot ikada, zato sto je zanimljiv, zbog Jelene Jankovic i drugih tenisera/teniserki...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 21.02.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeUto Sep 30, 2008 7:21 pm

TRENER ŽISTIN ENAN OPLEO PO ANI I JELENI!

-NOVOSTI- - Page 5 64675450348e140759d689544625192_big

Karlos
Rodrigez, čovek koji je otkrio nekada najbolju teniserku sveta, kaže da
su srpske teniserke nezasluženo bile na prvom mestu WTA liste. Po
njemu, Jelena nema harizmu i samo treska lopticu, a Ana je nezrela

Karlos
Rodrigez, čovek koji je svojevremeno otkrio Žistin Enan i od nje
napravio najdominantniju teniserku sveta, kaže da nije posebno
impresioniran igrom i talentom Jelene Janković i Ane Ivanović, za koje
smatra da su nezasluženo bile na prvom mestu WTA liste!

Karlos,
koji u teniskim krugovima važi za jednog od najboljih trenera
današnjice, u intervjuu za „Foks sport" tvrdi da je u ovom trenutku
malo pravih ženskih šampiona, odnosno da samo još Marija Šarapova i
sestre Vilijams zaslužuju da se porede sa penzionisanom Žistin. Trener
legendarne Belgijanke, koja je proletos iznenada odlučila da se povuče
na vrhuncu slave, kaže da je danas konkurencija u ženskom tenisu daleko
slabija nego ranijih godina, te da se zbog toga dešava da je na čelu
WTA liste igračica kojoj tu, objektivno gledano, ipak nije mesto.
Rodrigez je naveo primer Jelene Janković, koja je nedavno provela
nedelju dana kao najbolja teniserka sveta, a da pri tom nikada nije
osvojila grend slem titulu. Jelena se nakon pobede u finalu Čajna opena
približila vodećoj Sereni Vilijams na samo 21 poen zaostatka, što
Rodrigez takođe smatra svojevrsnim paradoksom...

- Eto šta vam
je današnji tenis! Prva na WTA listi može biti i igračica koja nikada
nije osvojila nijednu grend slem titulu! To dovoljno govori o trenutnom
stanju stvari. Jelena je dobra igračica, ali se ipak ne može meriti sa
Šarapovom ili sa sestrama Vilijams. One ne samo da su osvajale grend
slem turnire, već imaju i harizmu. Kod njih nije reč samo o treskanju
loptice, već ovom sportu daju nešto mnogo više. Da me neko ne shvati
pogrešno, imam mnogo poštovanja za sve teniserke, ali osim Marije i
sestara Vilijams, ostale igračice su daleko slabijeg kvaliteta - rekao
je Rodrigez.

Ana je nezrela. Nema „plan B" i „plan C" kada stvari krenu naopako... Karlos Rodrigez

Jelena nije kao Šarapova i sestre Vilijams. One imaju harizmu i ne bave se treskanjem loptice ... Karlos Rodrigez

Sličnog
je mišljenja i kada je Ana Ivanović u pitanju, za koju Rodrigez ipak
kaže da ima potencijal za velika dela. Karlos, međutim, smatra da je
Ivanovićeva u ovom trenutku još uvek nedovoljno zrela, kao i da bi neke
stvari prvo morala da reši sama sa sobom:

- Mislim da bi Ana
mogla da uradi neke velike stvari, ali da je još poprilično nezrela.
Veoma je teško naučiti šta treba da radiš kada si u problemu, ali je to
istovremeno i jedna od najvažnijih stvari u tenisu. A Ivanovićeva
očigledno nema „plan B" ili „plan C" kada nešto krene mimo planova, već
u tim trenucima potpuno gubi kontrolu. Treneri joj mogu pomoći u tome,
ali samo do određeodređenog momenta. Posle toga, sve je na teniserki,
koja bi sama morala da pronađe izlaz iz krize - smatra „doživotni"
trener Žistin Enan.

Izvor:Press
Nazad na vrh Ići dole
http://jelenajankovic.forumandco.com/
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeUto Sep 30, 2008 7:34 pm

Videla sam ovo na sajtu B92, i morala sam da komentarišem. Evo šta sam tamo napisala:

"Ko kaže da je ženski tenis danas mnogo slabiji? Da je slabiji, jedna teniserka bi lako zavladala, a ostale ne bi bile u mogućnosti da joj pruže otpor. Ja sam se jednom tako "žalila" kako je tenis isuviše slab, kako nema jedne "vladarke", a onda mi je otac, koji prati tenis decenijama, rekao kako se tenis kroz godine mnogo promenio. Danas je konkurencija mnogo jača, sama igra se promenila, udarci su mnogo jači, čak ni reketi nisu isti.

Kaže neko kako niko nema igru kao Žistin i Federer? E, pa, vidite ovo:
Venus Vilijams - 28 godina
Serena Vilijams - 27 godina
Rodžer Federer - 27 godina
Žistin Enan - 26 godina
Jelena Janković - 23 godine
Dinara Safina - 22 godine
Marija Šarapova - 21 godina
Ana Ivanović - 20 godina

Ono što je Marija Šarapova uradila, niko ne poriče. Ona je postala tenisko ime sa 17 godina, i to je stvarno ogroman uspeh. Ali, nije svaka teniserka takva. Kada je Žistin Enan osvojila svoj prvi grend slem, imala je 22 godine. Znači, bila je starija od Ane sada. Prava teniska veličina postala je nešto kasnije. Iskustvo i godine su mnogo bitne u sportu. A vidite koliko su sestre Vilijams iskusnije u tom pogledu od Ane, Jelene i tako dalje. Marija Šarapova je izuzetak, a jasno je svima da su njeni loši rezultati u jednom delu ove sezone prouzrokovane povredom ramena koju "vuče" još od Rolan Garosa i koju trenutno leči.

Tako da prestanite da osuđujete Anu i Jelenu na propast, kada su one i dalje mlade. One imaju još mnogo da uče i rade, i mogu da postanu neke od najvećih igračica u istoriji u narednih... Jelena tri, Ana pet godina. Sad, da će biti velike kao Martina, Štefi, Monika, Kris i druga Martina... ne znam. Ali mogu da probaju da ih bar u nečemu dostignu.

Tako da... i ne slažem se nešto sa gospodinom Rodrigezom. Pogotovo u onome da "Jelena nema harizmu".

Devojke, glavu gore, samo napred! Uspeh je tu, čeka vas!!!"


Čast i Žistin i svima, ali realno! Čovek je preterao s ovom izjavom!
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeČet Okt 02, 2008 4:47 pm

2. oktobar 2008.
Beogradski ATP turnir u maju

Beograd dobija ATP turnir. Ovu informaciju za "Sportski žurnal" potvrdio je Nikola Pilić koji će biti direktor manifestacije u maju naredne godine.


"Organizatori u holandskom Amersfortu našli su se u finansijskim problemima. Kompanija Femili sport je poslala ponudu i turnir će se u glavnom gradu Srbije održati u maju 2009. godine i imaće nagradni fond 370 hiljada evra. Pored svih najboljih srpskih tenisera planirano je i učešće dvojice igrača iz Top 15", rekao je Pilić za "Žurnal".

Mečevi će se najverovatnije igrati na terenima sportskog centra "Milan Gale Muškatirović" (nekadašnji 25. maj), gde će se održati i deo takmičenja na Univerzijadi.

Turnir u Amersfortu u kalendaru je ATP-a i trebalo je da traje od 4. do 10. maja i da prethodi Mastersu u Madridu.

(B92)
Nazad na vrh Ići dole
RAFA THE KING
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!



Muški
Broj poruka : 1351
Godina : 29
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : Zato sto je naj naj naj najbolji sport
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimeČet Okt 02, 2008 6:58 pm

TO JE EXTRA,MOZDA DODJE RAFA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Rafa 4ever
La novia de Rafa!
La novia de Rafa!
Rafa 4ever


Ženski
Broj poruka : 1103
Godina : 27
Zasto volis tenis? : Zato sto je izuzetno zanimljiv, poseban sport. I naravno zbog Rafe, on ga cini jos boljim
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 18.06.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimePet Okt 03, 2008 12:17 pm

Ako Rafa dodje joooooooooooj joooj...

Jonsie, komentar je na mestu.. Ja takodje ne podrzavam Rodrigeza u tome da Jeca nema harizmu.. Ali mislim da je tacno da je zenski tenis slabiji nego nekada
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitimePet Okt 03, 2008 3:41 pm

Ja mislim suprotno, da je baš zbog toga što nema jedne koja dere sve ostale tenis jači. Jača je konkurencija, što znači da ima više teniserki koje igraju odlično i osvajaju turnire, što je za ženski tenis odlično. Dobro je da postoji više dobrih teniserki, ne samo jedna.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





-NOVOSTI- - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
-NOVOSTI-
Nazad na vrh 
Strana 5 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» ATP Rotterdam-Novosti, fotke i video
» WTA Doha-Novosti, fotke i video
» Australian Open (WTA)- Novosti, fotke i video!
» Australian Open (ATP)-rezultati, novosti, fotke, video!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Tennis :: O teniserima... :: News-
Skoči na: