Tennis
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tennis

Ako volite tenis dopasce vam se ovaj forum
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Janko Tipsarevic - Tipsa :)

Ići dole 
+10
Jecika
andrija
Perkica
rafalicious
ivanna<3 Rafa
FairyQueen
*Anja*
*Joansie*
sonjica93
*Certified Nadal addict*
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Rafa 4ever
La novia de Rafa!
La novia de Rafa!
Rafa 4ever


Ženski
Broj poruka : 1103
Godina : 27
Zasto volis tenis? : Zato sto je izuzetno zanimljiv, poseban sport. I naravno zbog Rafe, on ga cini jos boljim
Koliko volis tennis? :
Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 18.06.2008

Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Janko Tipsarevic - Tipsa :)   Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Icon_minitimePet Jul 18, 2008 12:51 pm

Ma ja sam sigurna da on ne bi izjavio tako nesto! Nasi novinari sve izvlace iz kontexta! Verovatno je ut bilo jos nesto, ali ovi novinari su nesto okrenuli....
Nazad na vrh Ići dole
*Anja*
Jelena Jankovic fan forever
*Anja*


Ženski
Broj poruka : 1158
Godina : 30
Location : NBG
Zasto volis tenis? : Zato sto je tenis najbolji spot ikada, zato sto je zanimljiv, zbog Jelene Jankovic i drugih tenisera/teniserki...
Koliko volis tennis? :
Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 21.02.2008

Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Janko Tipsarevic - Tipsa :)   Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Icon_minitimePon Avg 25, 2008 5:12 pm

EKSKLUZIVNO:
Pavle Tipsarević za NT o velikim pobedama svog sina Janka i velikim malerima koji ga nisu zaobišli ni u Pekingu


U invalidskim kolicima plakao je kao dete


Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Kruzic Vrištao je preko telefona: Zašto mi se to dešava?!
Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Kruzic Krajem 90-tih radio sam sedam poslova da bi mogao da putuje na turnire

Dugo će se pamtiti pobeda Janka Tipsarevića nad Davidom Fererom u prvom kolu olimpijskog teniskog turnira. Nažalost, radost je kratko trajala. Sutradan je Janko teško povredio skočni zglob u meču sa Belgijancem Rohusom.
Lekari su ga na nosilima izneli s terena, a na konferenciji za novinare pojavio se u kolicima. Nije bilo TV prenosa, pa njegovi roditelji Pavle i Vesna nisu to mogli da vide, ali su u telefonskom razgovoru sa sinom, i po njegovom povratku u Beograd, rekonstruisali svaki trenutak drame.

- U to vreme bili smo u Brusu, pod Kopaonikom, gde sam pre nekoliko godina obnovio porodičnu kuću - počinje priču za NT Pavle Tipsarević. - Sinovi Janko i Veljko praktično su „doneli“ tenis u Brus. Moji drugari su tamo 1995. sakupili 1.500 maraka da bi Janko prvi put otišao u Ameriku, a on im je uzvratio osvajanjem Oranž Boula. Kad je trebalo odlučiti kome će dati svoj deo pomoći od humanitarnog meča u Beogradskoj areni, lako smo se opredelili za bolnicu u Brusu.

- Kladio sam se s prijateljem u 100 evra da će Janko da pobedi Ferera. U Pekingu je bio bez trenera, pa je stonoteniser Aleksandar Karakašević, divan momak, preuzeo tu ulogu, da bude Janku od pomoći. Pozvao me je čim se završio meč sa Fererom, vikao u slušalicu: Kad smo njega dobili, počistićemo sve redom. Ali, sutradan se Janko povredio. Zaista je malerozan. Od trenutno prve desetorice na ATP listi dobio je sedmoricu, a gubio od slabijih, kad se najmanje očekivalo.

Stroga pravila ATP

- Ni meni, a pogotovo Jankovoj majci, ne bi bilo lako da sam gledao trenutak kad se povredio i kad su ga stavili na nosila. Mada takve situacije mnogo teže padaju roditeljima koji nisu bili sportisti. Ja sam završio DIF, znam da je povreda sastavni deo sporta. U tenisu je problem što vas svake nedelje čeka novi turnir, ne možete da se oporavite, gubite poene, kontinuitet, morate da se pravdate organizatorima turnira. O tome sam najviše razmišljao kad sam čuo da se povredio. Kretanje rezultata pratili smo na teletekstu. U drugom setu bilo je 3:2 za Janka, i to je dugo stajalo na ekranu. Supruga i ja smo pomislili: ili je kiša, ili prekid zbog nečega drugog. Posle izvesnog vremena pisalo je - 1:0 (predaja). Nismo znali zbog čega sve dok Janko nije pozvao i rekao da su mu išćupani ligamenti, da Kinezi kažu da mora da pauzira tri nedelje. Tešio sam ga da se ligamenti ne čupaju tako lako. Pitam da li je oteklo, kaže - jeste. Pitam koliko je držao led i odmah kažem da je to malo, da 24 sata ne sme da vadi nogu iz leda. Bio je jako razočaran, vrištao je: Zašto mi se to dešava?!

- Iz Pekinga se vratio u Beograd. Kaže da je, kad su ga stavili u invalidska kolica, plakao kao malo dete. Dali su mu i štake. Na svim aerodromima prošao je kroz specijalne prolaze, službeno osoblje je moralo da ga vozi, da mu nose opremu, 60 kilograma stvari. Mogao je da ode pravo u Barselonu, gde mu je baza, treneri, ali mu je lekar olimpijske reprezentacije Radovanović preporučio da u Beogradu ode u privatnu kliniku za sportske povrede. Tri dana je išao na terapije i odmah je uočen vidan napredak. Posle je s devojkom Biljanom otišao u Barselonu, da nastavi s terapijama i produži za Ameriku. Otkazao je učešće na USA Openu, ali mora da se pojavi da ga ne bi kaznili. Kad već ne igra, uključiće ga u humanitarne akcije za decu. Tvrdim da je ATP najorganizovanija firma na svetu. Neverovatno je do kojih detalja su sve razradili. Pravila su im jako stroga, ne samo u vezi ponašanja igrača, već i publike, domaćina, sponzora...

- Nadamo se da će Janko biti spreman za USA Open, bilo bi dobro da zaigra. Poslednjih meseci počeo je nešto više da zarađuje, ali u tenisu je igra velikih brojeva svojevrsna varka. Svi gledaju koliko ste zaradili, niko ne kaže koliki su troškovi. Recimo, ova godina će Janka koštati između 220.000 i 250.000 evra. Zašto toliko? Zato što ima trenera Perlasa, koji je među 10 najboljih na svetu, a trener ima 10-15 odsto od plasmana na turnirima i platu 4.000 evra. Fizioterapeut košta 36.000 evra godišnje. Janko plaća i sve troškove putovanja za njih i sebe, pa ako idu roditelji, devojka... @ena i ja obično idemo dva puta godišnje. Ove godine smo išli u Monte Karlo i Pariz. Uvek je bar jedan roditelj uz Anu, Jelenu i Novaka, pa me ljudi pitaju: Gde ste vi kad Janko igra, samo vas nema? Ne idem pre svega jer moje dete to ne voli. Ima svoj stručni tim, svoj ritual, šta mogu ja tu da pomognem. A pare krvavo zarađuje, i kako ja sad da ih trošim?

15 izgubljenih godina

- Janko je iskusniji i psihički spremniji za velika dela, i ima vrhunskog trenera. Perlas je izabrao njega, iako je mogao da uzme više para od drugih igrača. O krajnjem rezultatu te saradnje još ne možemo govoriti. U tenisu se popravke ne mogu izvršiti za šest meseci. Prošle godine je Janko putovao s bratom, devet meseci nije imao trenera i onda je odlučio - mora da nađe nekog koji je među najboljima na svetu, jer mu je dosta prosečnih. Jeste da košta, ali rezultati su vidljivi. Treba da bude strpljiv, jedan osvojen turnir dići će ga visoko. Kaže da je preduzeo sve da uđe među prvih 10, radi sve po školskom principu, od ponašanja van terena, odnosa prema treningu, treneru, zagrevanju. Sav je posvećen tom cilju, ambiciozniji je nego ranije i nadam se da će, ako ne ove, sledeće godine stići do pehara.

- Kad mu je krajem 90-tih bila potrebna pomoć na prelasku iz juniora u seniore, nije je imao. Morao sam da radim sedam poslova da bi uopšte mogao da putuje na turnire. Imao sam kratko radno vreme u školi, pa sam španovao rekete, menjao skijašku opremu, držao leti školu plivanja u „11. aprilu“, bio sekretar Teniskog kluba... Pre toga bili su ratovi, inflacija, iznenada mi je umro tast od koga smo imali veliku pomoć u životu. I u takvoj krizi moj sin hoće da igra tenis. Pratio sam ga kao juniora na svih pet kontinenata, snalazili smo se, hranili u samoposluzi. Kad me danas pitaju da li bih ponovo sve isto uradio, kažem da ne bih! Ali, nadam se da je došlo vreme da Janko sve to naplati. A dete mora da bude rođeno za tenis. Džaba pare, struka, treninzi, ako nije talentovano.

- Srećan sam što je Janko i veliki patriota. I Novak je takav, i Jelena... Svi oni, i njihove porodice, namučili su se dok su stigli do ovih visina. Možda su imali malo više novca od mene, ali ipak je svima bilo teško. Iako su doprineli ogromnoj popularizaciji tenisa u Srbiji, ne znam da li će imati prave naslednike. Našem sportu generalno fali proteklih 15 izgubljenih godina. Nekoliko godina smo crpeli ono što smo imali u prethodnoj državi, a onda je došlo do pada. Tenis je izronio iz tog sivila zahvaljujući strašnom talentu dece i naporima roditelja. Država ih uopšte nije ispratila. Ni danas nije dobro. Evo, za nacionalni teniski centar kod Hale sportova obezbeđen je novac iz NIP, 1.400.000 evra, i - ne znam šta se dešava, imovinski odnosi izgleda nisu rešeni. A \okovići treba da sakupe 93 papira da bi počeli da grade svoj centar. O kakvim boljim uslovima i o kakvim naslednicima onda možemo da pričamo - zaključuje Pavle Tipsarević.
Nazad na vrh Ići dole
http://jelenajankovic.forumandco.com/
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Janko Tipsarevic - Tipsa :)   Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Icon_minitimePon Avg 25, 2008 6:09 pm

Bolno iskren, poučan i realan tekst... Hvala, Anja...
Nazad na vrh Ići dole
**Djuki**#
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
**Djuki**#


Ženski
Broj poruka : 2020
Godina : 30
Location : Here I am!!!!!
Zasto volis tenis? : Zato shto me igranje i gledanje tennisa chine mnoooogo srecnom, i narawno zbog nekix tennisera i tennisrki
Koliko volis tennis? :
Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 30.12.2007

Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Janko Tipsarevic - Tipsa :)   Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Icon_minitimePon Avg 25, 2008 6:52 pm

*Joansie* ::
Bolno iskren, poučan i realan tekst... Hvala, Anja...
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Janko Tipsarevic - Tipsa :)   Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Icon_minitimeSre Avg 27, 2008 9:24 pm

27. avgust 2008.
Janko predao Varburgu


Srpski teniser Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u drugo kolo Otvorenog prvenstva Amerike.

Drugi teniser Srbije po renkingu predao je meč prvog kola Amerikancu Semu Varburgu zbog povrede skočnog zgloba. Tipsarević je u trenutku predaje gubio sa 1:0 u setovima (6:2) i 1:0 u drugom setu.

Srbija je tako ostala sa četiri predstavnika u singl konkurenciji na poslednjem Gren slemu sezone. Na teren će u sredu Jelena Janković i Novak Đoković. Jankovićeva se u drugoj rundi sastaje sa Šveđankom Sofijom Arvidson, a Đoković u prvom kolu igra sa Francuzom Arnoom Klemonom.

(B92)
Nazad na vrh Ići dole
rafalicious
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
rafalicious


Broj poruka : 2126
Godina : 32
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : najviše zbog Rafe, a ima i drugih zgodnih tenisera :) xa,xa,xa...
Koliko volis tennis? :
Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 07.01.2008

Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Janko Tipsarevic - Tipsa :)   Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Icon_minitimeSub Avg 30, 2008 4:25 pm

Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 370602 Baš mi je žao.
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Janko Tipsarevic - Tipsa :)   Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Icon_minitimeSub Okt 04, 2008 3:46 pm

3. oktobar 2008.
Poraz Tipsarevića u četvrtfinalu

Srpski teniser Janko Tipsarević poražen je u četvrtfinalu turnira u Mecu od domaćeg tenisera Pol-Anri Matijea sa 2:0, po setovima 7:6 (7:4), 6:3.


Meč između Tipsarevića, koji je 43. na ATP listi i Matijea, koji je 24. igrač sveta, trajao je sat i 37 minuta vremena. Prvi set je domaći teniser dobio u taj-brejku sa 7:4, a meč je rešen u devetom gemu drugog seta kada je Matije jedinim brejkom došao do pobede. Tipsarević je u Mecu osvojio 9.200 evra i 40 bodova na ATP listi.

Naš teniser je u poslednjem gemu imao vođstvo od 40:15, ali tu prednost nije uspeo da iskoristi i osvoji gem, pa je Francuz došao do pobede.

Tipsarević i Matije sada su izjednačeni u međusobnom skoru sa po dva trijumfa. Matije će u polufinalu igrati sa 181. teniserom na ATP listi, svojim sunarodnikom, 20-godišnjim Adrijanom Marinom.

Marin je napravio iznenađenje pobedom nad zemljakom Markom Žikelom (41. na ATP), savladavši ga sa 2:0, po setovima 6:4, 7:6.

U drugom polufinalu sastaju se Rus Dimitrij Tursunov i Čeh Radek Stepanek.

Turnir u Mecu igra se za nagradni fond od 370.000 evra.

(B92)
Nazad na vrh Ići dole
rafalicious
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
rafalicious


Broj poruka : 2126
Godina : 32
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : najviše zbog Rafe, a ima i drugih zgodnih tenisera :) xa,xa,xa...
Koliko volis tennis? :
Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Right_bar_bleue

Datum upisa : 07.01.2008

Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Janko Tipsarevic - Tipsa :)   Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Icon_minitimeSub Okt 04, 2008 3:48 pm

Eh...šteta. Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 370602
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Janko Tipsarevic - Tipsa :)   Janko Tipsarevic - Tipsa :) - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Janko Tipsarevic - Tipsa :)
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Janko Tipsarevic

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Tennis :: O teniserima... :: News-
Skoči na: