Tennis
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tennis

Ako volite tenis dopasce vam se ovaj forum
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 -NOVOSTI-

Ići dole 
+13
RAFA THE KING
Rafa 4ever
Jecika
*Certified Nadal addict*
rafalicious
*~*tasha Nadalcica*~*
*Anja*
Perkica
sonjica93
Kaćka#94
FairyQueen
**Djuki**#
*Joansie*
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeSub Jan 31, 2009 9:31 pm

Džej-Džej i Ana Ivanović u dokumentarcu HBO

Tek su izašle iz tinejdž doba, a već su toliko poznate da se oko njih "grabe" muškarci, sponzori, ali i televizijski i filmski radnici.

Jelena Janković i Ana Ivanović očigledno je da su "zahvalan" materijal, pa će tako ekipa američkog televizijskog kanala HBO doći naredne nedelje u Beograd sa zadatkom da snimi dokumentarni film o najboljim srpskim teniserkama.

Režiser, snimatelji, šminkeri...deo su ekipe koja će iskoristiti meč Federešjn kupa između Srbije i Japana naredne nedelje da bi došla u Beograd da snimi sportski deo priče, ali i da "zaviri" u delove privatnog života Jelene i Ane.

Popularna Džej-Džej će tako u kratkom vremenskom periodu imati već dva filma o sebi. Nedavno je u Beogradu premijerno prikazan dokumentarni film "Jelenin svet".

I Jelena i Ana, iako još mlade, već su bile na prvom mestu WTA liste, odnosno već su dosegle teniske vrhove, ali su medijima i javnosti interesante i zbog svog privatnog života.

O Ani se proteklih dana i nedelja više pisalo zbog njenog raskida veze sa španskim teniserom Fernandom Verdaskom, nego o tome zašto joj u poslednje vreme ne ide na terenu.

Jelena je, pak, u srećnoj vezi sa crnogorskim vaterpolistom Mlađanom Janovićem. Pojedini tabloidi čak tvrde da je venčanje blizu, mada je Mlađan to demantovao rekavši da se on i Jelena vole, ali da mu je još rano za ženidbu.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
RAFA THE KING
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!



Muški
Broj poruka : 1351
Godina : 29
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : Zato sto je naj naj naj najbolji sport
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeSub Jan 31, 2009 11:26 pm

Wow,bas mi je drago!!!Samo ja nemam HBO,tako da verovatno necu moci ni da gledam!!!
Nazad na vrh Ići dole
**Djuki**#
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
**Djuki**#


Ženski
Broj poruka : 2020
Godina : 30
Location : Here I am!!!!!
Zasto volis tenis? : Zato shto me igranje i gledanje tennisa chine mnoooogo srecnom, i narawno zbog nekix tennisera i tennisrki
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 30.12.2007

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeNed Feb 01, 2009 5:44 pm

RAFA THE KING ::
Wow,bas mi je drago!!!Samo ja nemam HBO,tako da verovatno necu moci ni da gledam!!!
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeNed Feb 01, 2009 5:47 pm

**Djuki**# ::
RAFA THE KING ::
Wow,bas mi je drago!!!Samo ja nemam HBO,tako da verovatno necu moci ni da gledam!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
rafalicious
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
rafalicious


Broj poruka : 2126
Godina : 32
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : najviše zbog Rafe, a ima i drugih zgodnih tenisera :) xa,xa,xa...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 07.01.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeSub Feb 21, 2009 5:45 pm

Rafa, Fed, Andy Roddick, Davydenko i Verdasco neće učestvovati u Dubaiu. -NOVOSTI- - Page 7 370602
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeSub Feb 21, 2009 8:00 pm

Zašto? Nadam se da nisu u pitanju povrede. -NOVOSTI- - Page 7 370602
Nazad na vrh Ići dole
rafalicious
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
rafalicious


Broj poruka : 2126
Godina : 32
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : najviše zbog Rafe, a ima i drugih zgodnih tenisera :) xa,xa,xa...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 07.01.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeSub Feb 21, 2009 8:15 pm

Rafa neće da učestvuje jer mu je doktor preporučio to posle Roterdama i one tetive ispod kolena koja mu je pravila probleme u finalu. Kažu da nije ništa ozboljno i da to nije ona stara povreda kolena, već da mu samo treba odmor jer je odigrao dosta mečeva na hardu od početka godine, a ta podloga mu uopšte ne godi.

Federer ne igra zbog neke povrede leđa od prošle godine, tako je izjavio, mada ja stvarno ne znam na koju je povredu mislio. Neće igrati ni Davis Cup.

Verdasco ima takođe neku povredu, mislim da je stopalo u pitanju. Ni on neće igrati ni Davis Cup.

Davidenko ne igra već neko vreme koliko mi se čini, imao je neku povredu, a verovatno da i sada ne igra zbog toga, a možda postoji i neki drugi razlog, ne znam.

A Andy Roddick je otkazao svoje učešće kao bojkot, jer Sjedinjeni Arapski Emirati nisu dali vizu teniserki Shahar Peer, a Amerika se ne slaže sa tim, pa i Andy pokazuje da ne opravdava to. Tako sam pročitala danas, ali možda postoji i neki drugi razlog njegovog povlačenja sa turnira.
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeSub Feb 21, 2009 9:20 pm

Šteta.... a ko učestvuje....
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 4:32 pm

Fed je povredu leđa imao ili negde na leto, posle Wimbledona, ili krajem godine, ne sećam se tačno. Meša mi se više ko je kad bio povređen. icon_lol
Ovo za Andyja Roddicka sam ja čula juče. Mogu reći da se slažem s njegovim postupkom. Zaista nije u redu što neće da daju jednoj sportistkinji vizu samo zato što je iz Izraela.
Nazad na vrh Ići dole
Jackie
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
Jackie


Broj poruka : 1344
Godina : 31
Location : Behind The Sun
Zasto volis tenis? : ....
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue80 / 10080 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 07.08.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 6:50 pm

rafalicious ::
Rafa, Fed, Andy Roddick, Davydenko i Verdasco neće učestvovati u Dubaiu. -NOVOSTI- - Page 7 370602
skroz bezweze
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 7:35 pm

A da li učestvuje Murray?
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
rafalicious
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
rafalicious


Broj poruka : 2126
Godina : 32
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : najviše zbog Rafe, a ima i drugih zgodnih tenisera :) xa,xa,xa...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 07.01.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 7:59 pm

Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 11:05 pm

E, svašta. Najavili su otprilike "Svetsko tenisko prvenstvo" u Dubaiju, a sada im dolazi tek nekoliko najvećih zvezda.
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 11:09 pm

Super je žreb...... Biće veoma interensantno.....
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimePet Mar 27, 2009 1:35 pm

27.03.2009: Serena Vilijams teniserka godine

WTA je proglasila Serenu Vilijams za najbolju teniserku u 2008. godini, dok je Ana Ivanović dobila priznanje za svoj humanitarni rad.


Vilijamsovoj je ovo drugo priznanje, pošto je istu nagradu osvojila i 2002. godine. Američka teniserka je osvojila U.S. Open, zlato u dublu na Olimpijskim Igrama, a godinu je završila na drugom mestu WTA liste. Ana Ivanović je izabrana za humanitarca godine, Dinara Safina je najviše napredovala, dok je Karolin Voznijacki najveće otkrovenje godine.

Titula na US Openu, koju je Serena Vilijams osvojila u septembru, bio je deseti Grend slem turnir za američku teniserku.

„Osvajanje nagrade za igračicu godine po drugi put u mojoj karijeri je veliko lično dostignuće. Zadovoljna sam svojom igrom i nadam se da ću i narednih godina osvajati ovaj trofej“, rekla je Vilijamsova na ceremoniji.

Ana Ivanović je dobila nagradu za svoj humanitarni rad i angažovanje u UNICEF-u, čiji je ona ambasador. Dinara Safina je igračica koja je najviše napredovala u 2008. godini, dok je Ži Ženg imala najbolji ’kambek’ u prethodnoj godini, pošto je posle ozbiljne povrede ostvarila napredak od preko 100 pozicija na WTA listi.

Elena Dementijeva je dobila nagradu ’Karen Krance’ za sportski duh, a nagradu za najbolji dubl godine dobile su Kara Blek iz Zimbabvea i Lizel Huber iz Južne Afrike.

Karolin Voznijacki iz Danske proglašena je za otkrovenje godine.

(www.b92.net)

26.03.2009: Zimonjić-Nestor najbolji par godine

Peti put za redom Rodžer Federer osvaja titulu za Sportsmena godine u ATP turu.

Trofej koji nosi ime po švedskom velikanu Štefanu Edbergu, još jednom je osvojio Švajcarac koji je prošle godine izgubio prvu poziciju od Rafaela Nadala, dok su ljubitelji tenisa širom sveta Federera šestu godinu za redom proglasili za najomiljenijeg u ATP turu.

Prvi igrač sveta Rafael Nadal je proglašen za najboljeg igrača godine, dok je najbolji tim – par Nenad Zimonjić-Danijel Nestor.

Džejmsu Blejku pripao je trofej „Artur Eš“ za najvećeg humanitarca godine, dok je najveći povratak napravio Rajner Šitler. Najviše je napredovao Žo-Vilfred Conga, dok je otkrovenje godine Japanac Kei Nišikori.

Dobitnici nagrada objavljeni su na početku drugog turnira iz Masters serije ove sezone u Majamiju.

„Sjajno je dobiti još dve nagrade. Uvek je za mene bitno da budem dobar sportsmen na terenu i da dajem pravi primer ostalima da me prate, ali isto tako i da inspirišem naredne generacije. Takođe mi je jako bitno što sam opet i najomiljeniji igrač na svetu“, rekao je Federer.

Edberg je titulu sportsmena godine osvajao pet puta u osam godina.

(www.b92.net)
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimePet Mar 27, 2009 2:31 pm

Super.... I zaslužuje da bude tenniserka godine.... :D
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
**Djuki**#
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
**Djuki**#


Ženski
Broj poruka : 2020
Godina : 30
Location : Here I am!!!!!
Zasto volis tenis? : Zato shto me igranje i gledanje tennisa chine mnoooogo srecnom, i narawno zbog nekix tennisera i tennisrki
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 30.12.2007

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimePet Mar 27, 2009 5:48 pm

***Inče*** ::
Super.... I zaslužuje da bude tenniserka godine.... :D
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeČet Apr 30, 2009 4:53 pm

16.01.2009: Lolite u tenisu

Zlatno je pravilo da najtrofejnije nisu i najbogatije!


"Bitka" za Lolitu ni u jednom sportu nije toliko izražena kao u ženskom tenisu... Kako izađu na teren u vrlo često upadljivim i sexy haljinicama, spektakuliše se o njihovoj lepoti, harizmi, zavodljivosti... Dakle, štikle idu uz reket!

Sećate se Chris Evert, koja je posedovala bogatstvo lepote i talenta, osvajavši tutule sa 17. Ali, kao prava Lolita istaknuta je Anna Kournikova.

Zgodna Moskovljanka smatrana je oličenjem ženstvenosti i onog najdivnijeg što nose slovenske devojke. Mediji se nisu odvajali od nje, bila je traženija, slikanija i plaćenija reklama u odnosu na bilo koju drugu teniserku.

Ali, na terenu nije išlo ni blizu tako dobro kao na pisti... Karijeru je završila 2003, kada je imala samo 22 godine. Ono što je značajno uradila od tenisa jeste 1. mesto u dublu (1999) u kojem je ponela 16 trofeja. Ali, njen najbolji plasman u singlu je 8. mesto (2000), bez osvojene pojedinačne WTA titule. Od tenisa je zaradila oko 3,5 miliona dolara, ali ta cifra je smešna u odnosu na novac koji je ovaj stasit devojčurak dobila od svega što je bilo van "belog" sporta. Jer i posle prerane "penzije" sponzore je držala u malom prstu!

Ali ni danas lepota ne manjka! Sa izraženom marketinškom crtom, Maria Sharapova i Ana Ivanović maksimalno koriste ono što im je Bog dao.

Ipak, ove cure dugačkih nogu i zavodljivog osmeha, jednake uspehe postižu i držeći reket u ruci. Maria je postala tenisko čudo još kada je osvojila Grand Slam kao mlada tinejdžerka. Uspeh Ivanovićeve je došao nešto kasnije, kada je osvojila Roland Garros sa nepunom 21 godinom i tako se probila na 1. mesto.

Većina će se složiti da su planetarnu popularnost potpuno zaslužile, ali jedno je sigurno – unučići im sigurno neće biti gladni!

(www.svettenisa.net)
Nazad na vrh Ići dole
Luka
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
Luka


Muški
Broj poruka : 1581
Godina : 26
Location : Republika Srpska
Zasto volis tenis? : Zbog JJ i Mareja
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 31.05.2009

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeSre Jun 03, 2009 7:36 pm

Jelena i Ana, sad se pokažite!

Srpske teniserke u najvećoj krizi otkako su ušle u sam WTA vrh, Vimbldon će im biti možda i poslednja šansa da zaustave sunovrat. Đoković, uprkos porazu od Kolšrajbera, nema problema sa igrom, tvrde stručnjaci

Jeleni najteže ... Za razliku od Novaka i Ane, koji u drugom delu sezone ne brane mnogo bodova, pred Jelenom je težak zadatak jer na jesen štiti čak tri titule

Srpske teniserke Jelena Janković i Ana Ivanović nalaze se u najvećoj igračkoj krizi otkako su pre dve godine došle u sam vrh WTA liste. Njih dve su već više od pola godine konstantnom padu, i prema mišljenju stručnjaka, Vimbldon će im biti poslednja prilika za zaustave sunovrat. Za razliku od njih, Novak Đoković je na Rolan Garosu doživeo samo trenutnu slabost, njegovi problemi nisu „hronični".

Trenutno, u najgoroj situaciji je Ana Ivanović. Otkako je pre dvanaest meseci osvojila Rolan Garos i popela se na vrh WTA lestvice, krenuo je konstantan pad uzrokovan povredama palca desne ruke i kolena desne noge, ali verovatno i privikavanjem na novog trenera, Krejga Kardona. Sve u svemu, kada predstojećeg ponedeljka izađe nova lista, naša teniserka će posle dve godine ispasti iz prvih 10 na svetu i sleteti na 13. poziciju sa 3.170 poena. I pored poraza u Parizu protiv nadolazeće snage belog sporta Viktorije Azarenke, ne može se reći da je naša teniserka loše igrala u prethodnim mečevima.
- Zaista sam ponosna na ono što sam pokazala na Rolan Garosu. Odlično sam se osećala, dobro sam udarala i uživala sam u mečevima. Čak i protiv Azarenke sam se izvrsno osećala na početku, da bi sve palo u vodu kada je krenula vrtoglavica - pozitivna je 21-godišnja Beograđanka.

Ana brani malo bodova

Pošto su problemi prošle godine krenuli od Rolan Garosa, pred Anom je do kraja sezone veoma malo poena za odbranu, tako da bi ubrzo trebalo očekivati povratak među prvih deset. Posle Istborna na redu je Vimbldon, gde je Ivanovićeva 2008. ispala već u trećem kolu, a u Montrealu i na US openu već u prvom.

Jelena Janković definitivno je u ozbiljnom problemu. Otkako je u pripremnom periodu napravljen već svima poznati muskulaturni suficit koji ju je znatno usporio, a samim tim joj uništio i samopouzdanje, naša teniserka ne uspeva da se vrati u formu. Prošlu godinu Džej Džej je završila na prvom mestu, ali ove ne može da se podiči ozbiljnim uspesima i pobedama u velikim mečevima protiv ozbiljnih suparnica. I ona je, kao i Ana, na Rolan Garosu dobila lekciju od 19-godišnje protivnice, Sorane Kirstee.

- Očigledno je da ne igram na nivou iz prošle godine kada sam postala „broj 1". Potrebno mi je da vratim samopouzdanje, a za to moram mnogo da radim da ponovo nađem svoju igru - jada se Džej Džej.

Dani istine za Jelenu

Jankovićeva, koja će posle Rolan Garosa zadržati petu poziciju, prošle godine je u Vimbldonu stigla do trećeg kola, ali je docnije u sezoni osvojila tri titule (Peking, Moskva, Štutgart), koje su je i krunisale. Ukoliko ne učini veliki pomak u formi, 24-godišnja Beograđanka lako bi mogla da nastavi pad na listi.
Novak Đoković nema očiglednih problema sa igrom i poraz od Filipa Kolšrajbera u Parizu bio je, slažu se stručnjaci, samo loš dan. Naš as je u odličnoj formi i, što je najbolje, u drugom delu sezone ne brani puno bodova. Na Vimbldonu 2008. je ispao već u drugom kolu, a najviše poena do novembra brani sa US opena (polufinale - 900), Sinsinati mastersa (finale - 700) i Masters kupa (titula - 1.300). Sa druge strane, njegovi oponenti, pre svih Rodžer Federer i Endi Marej, imaće pune ruke posla, tako da možemo očekivati nove rokade na ATP listi, ali ovaj put u korist našeg asa, koji trenutno zauzima četvrto mesto.

- Smatram da je Đoković u Parizu imao loš dan. On definitivno ima igru za travu: dobar ritern, nezgodan servis i ostaje samo malo da popravi volej... - smatra bivši selektor Dejvis kup reprezentacije Radmilo Armenulić.
Nazad na vrh Ići dole
FairyQueen
Mercury's girl
Mercury's girl
FairyQueen


Ženski
Broj poruka : 7363
Godina : 30
Location : In heaven
Zasto volis tenis? : zbog neizvesnosti,cestih preokreta i Rafe...a i ostalih tenisera
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 14.12.2007

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeSre Jun 03, 2009 10:27 pm

Nadam se da ce i Ana i Jelena dobro proci na Wimbldonu...Njihovi poslednji rezultati su zaista tragicni...
Nazad na vrh Ići dole
https://lovetennis.forumsr.net
Luka
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
Luka


Muški
Broj poruka : 1581
Godina : 26
Location : Republika Srpska
Zasto volis tenis? : Zbog JJ i Mareja
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 31.05.2009

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeSre Jun 03, 2009 10:32 pm

Hvala bogu pa ce Jeca ostati peta.Ne ocekivam nesto na wimbeldonu.Jeca je svoju sansu propustola na AO kada je bila 1. nosilac i imala veoma lak žreb.Ana je prošle godine na wimb. imala lak žreb ali je ispala u 3. kolu Sada ce biti 13. nosilac i mislim da neće dospjeti više od 4.kola.
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeSre Jun 03, 2009 11:51 pm

Ana pada na 13. mesto......Juuupiiiii...:)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeČet Jun 04, 2009 1:08 pm

Strašno je što Ana pada na 13. mesto. -NOVOSTI- - Page 7 370602 Prošle godine je bila u zenitu karijere, bila je 1. na svetu, grend slem šampionka, "kolekcionar" titula, a sada... Čak nije ni u prvih 10! Nadam se da će napraviti veliki rezultat na Wimbledonu, što je i pokazala da može, kada je 2007. dostigla polufinale. Nadam se da će i Jeca na Wimbledonu postići dobar rezultat, i nadam se da makar razmatra o igranju mešovitog dubla s J. Murrayom. -NOVOSTI- - Page 7 27611
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeČet Jun 04, 2009 1:36 pm

*Joansie* ::
Strašno je što Ana pada na 13. mesto. -NOVOSTI- - Page 7 370602 Prošle godine je bila u zenitu karijere, bila je 1. na svetu, grend slem šampionka, "kolekcionar" titula, a sada... Čak nije ni u prvih 10! Nadam se da će napraviti veliki rezultat na Wimbledonu, što je i pokazala da može, kada je 2007. dostigla polufinale. Nadam se da će i Jeca na Wimbledonu postići dobar rezultat, i nadam se da makar razmatra o igranju mešovitog dubla s J. Murrayom. -NOVOSTI- - Page 7 27611
To bi bilo sooper za Jamia i JJ...:)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
Luka
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
Luka


Muški
Broj poruka : 1581
Godina : 26
Location : Republika Srpska
Zasto volis tenis? : Zbog JJ i Mareja
Koliko volis tennis? :
-NOVOSTI- - Page 7 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-NOVOSTI- - Page 7 Right_bar_bleue

Datum upisa : 31.05.2009

-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitimeČet Jun 04, 2009 4:35 pm

Teško je igrati i singl i dubl ali bi ipak volio da ih opet vidim zajedno.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





-NOVOSTI- - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: -NOVOSTI-   -NOVOSTI- - Page 7 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
-NOVOSTI-
Nazad na vrh 
Strana 7 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» ATP Rotterdam-Novosti, fotke i video
» WTA Doha-Novosti, fotke i video
» Australian Open (WTA)- Novosti, fotke i video!
» Australian Open (ATP)-rezultati, novosti, fotke, video!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Tennis :: O teniserima... :: News-
Skoči na: