Tennis
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tennis

Ako volite tenis dopasce vam se ovaj forum
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Rafael Nadal

Ići dole 
+14
***Inče***
~*ANA IWANOWIC*~
Nadal mi bebe
*Anja*
ivanna<3 Rafa
*~*tasha Nadalcica*~*
sonjica93
*Certified Nadal addict*
**Mizza**
*Punk_Princess*
*Joansie*
**Djuki**#
rafalicious
FairyQueen
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
*~*tasha Nadalcica*~*
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
*~*tasha Nadalcica*~*


Ženski
Broj poruka : 1058
Godina : 33
Location : Uvek sa Rafom
Zasto volis tenis? : Pa zbor Rafe :) naravno, a i jer je zanimljiv, neizvestan, nekako poseban...
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePet Apr 25, 2008 8:07 pm

Nadal se izdvaja kao najodmereniji teniser od svih ‘’saljivdzija’’ sa toura

Sa tek 21. godinom, moze se porediti sa veteranima po svom ophodjenju prema protivnicima na terenu i izvan njega.

On vadi otrov is strelica sa pakosnim komentarima protivnika i cini da ga oni jos i zavole. Secate se Ljubicicevih zlobnih komentara nakon jednog meca. Nadal je odgovorio; ‘’Imam jako dobar odnos sa Ljubicicem. Ne zelim da ga izgubimo zbog ovoga.’’

Mislite li da se Ljubicic osecao glupo zbog toga sto je rekao?? I te kako!!!!!!! Taj incident ih je jos vise zblizio umesto da ih udalji, a to se ne bi desilo da je bilo ko drugi bio na Nadalovom mestu.

Nadal nikada nije odgovorio na Federerove otvorene i javne napade na njega u vezi sa time da je ‘’jednodimenzionalan’’. Posto ni Federer nije to ocekivao, a na sledecem mecu posle te izjave Rafa se ponasao prijateljski i sa postovanjem, Federer nije mogao a da ne padne na Nadalov sarm i ne primeti njegovo veliko srce.

A onda kada su svi likovali nad Federerovim losim rezultatima , Nadal mu je priskocio u odbranu i stao uz prijatelja u teskim trenucima. Mislite li da ce mu Federer to upamtiti?? Sigurno hoce!!!

Nasuprot opstem misljenju, pravi covek je onaj koji prasta i kontrolise bes.

Uprkos tome sto je bio provociran i od strane Djokovica na konferencijama za stampu, Nadal nije zeleo da odgovori istom merom. Umesto toga, obasuo ga je pohvalama za skorije uspehe. Mislite li da Djokovioc voli Nadala vise od Federera? Mozete se kladiti na to.

Nadalovo ponasanje na svim konferencijama za stampu nakon poraza pokazuje veliku zrelost i postovanje prema kolegama teniserima , navijacima i tenisu kao sportu. Ima li ikakve sumnje oko toga ko je najpopularniji u svlacionici.. I sve to uprkos cinjenici da ne govori tecno engleski, koji je vecini igraca skoro kao maternji.

Oprostio bi mu se i svaki ispad posle srceparajuceg poraza u finalu Wimbledona 2007 u 5 setova. Dolazak do tog finala je bio poput penjanja na Mount Everest. Sve ukupno, odigrao je 3 meca u 5 setova , jedan od njih trajao je skoro godinu dana protiv Soderlinga.

Postoje price o tome koliko je plakao nakon povratka kuci sto samo potvrdjuje koliko je duboko bio pogodjen time sto je bio tako blizu ali na kraju ipak nije poneo pehar kuci.

Ali nijednom nije dopustio da ga emocije sprece u hvaljenju Federera i zahvaljivanju svima na podrsci.. To ga je bez sumnje ucinilo jos drazim i navijacima i igracima , na sta moze biti ponosan.. Njegov ‘’nikad ne reci nikad’’ stav je takodje doprineo tome da postane jedan od omiljenih tenisera na touru.

Suocio se sa mnogim poteskocama u svojoj mladoj karijeri ali nikada nije izgubio svoj borilacki duh na terenu, na zadovoljstvo fanova tenisa sirom sveta.

Ali od svega sto smo videli od Nadala tokom godina odkad je na touru, jedan kvalitet koji se izdvaja od svih ostalih je njegovo sportsko fair play ponasanje. On zaista postuje svoje protivnike i cini sve kako ih ne bi povredio. Secate se kada ga je Soderling imitirao/ismevao na proslogodisnjem Wimbledonu nakon sto je Nadal podigao lopticu kako bi pokazao da se servira sa novim loptama?

Vecina ljudi misli da Nadal nije zeleo da iznervira Soderlinga tim gestom. On je samo postovao pravila. Ali da li je Nadal uzvratio nakon toga? Ne. Pogledao je strica Tonija i precutao.

Medjutim sav bes je izasao kroz njegov reket, sto i treba da bude slucaj ako ste pravi sportista.

Kao sto sam rekao svako se moze ponasati sportski kada je sve divno i polazi vam od ruke. Tu nema nista posebno. Cak i ja to mogu. Pravi izazov je kada te neko iritira i ponizava a ti ne samo da se uzdrzis od odgovora vec kazes stvari koje drugu stranu nateraju na sram i pokajanje.

To se zove klasa. Kreteni to nece razumeti.

Nadam se da ce biti nagradjen za svoju razumnost i sportsko ponasanje onako kako je najbolje za njega. Vidite, mi kao smrtnici ne znamo da li bi dolazak na 1. mesto bio dobar za njega. Samo Bog to zna.

Uprkos svemu, Nadal se danas izdvaja kao igrac sa najvise ljudskosti.
Nazad na vrh Ići dole
FairyQueen
Mercury's girl
Mercury's girl
FairyQueen


Ženski
Broj poruka : 7363
Godina : 30
Location : In heaven
Zasto volis tenis? : zbog neizvesnosti,cestih preokreta i Rafe...a i ostalih tenisera
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 14.12.2007

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePet Apr 25, 2008 8:09 pm

Joj ja mislim da sam vec ubacila ovaj text ali OK
Nazad na vrh Ići dole
https://lovetennis.forumsr.net
*~*tasha Nadalcica*~*
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
*~*tasha Nadalcica*~*


Ženski
Broj poruka : 1058
Godina : 33
Location : Uvek sa Rafom
Zasto volis tenis? : Pa zbor Rafe :) naravno, a i jer je zanimljiv, neizvestan, nekako poseban...
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePet Apr 25, 2008 8:34 pm

Joj sorry, ali nisam listala sve strane...pa nisam znala...

A jel da da je dusa ovaj nas Rafa? icon_lol
Nazad na vrh Ići dole
FairyQueen
Mercury's girl
Mercury's girl
FairyQueen


Ženski
Broj poruka : 7363
Godina : 30
Location : In heaven
Zasto volis tenis? : zbog neizvesnosti,cestih preokreta i Rafe...a i ostalih tenisera
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 14.12.2007

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePet Apr 25, 2008 8:39 pm

ma kako nije bre...naravno da jeste..
Nazad na vrh Ići dole
https://lovetennis.forumsr.net
*~*tasha Nadalcica*~*
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
*~*tasha Nadalcica*~*


Ženski
Broj poruka : 1058
Godina : 33
Location : Uvek sa Rafom
Zasto volis tenis? : Pa zbor Rafe :) naravno, a i jer je zanimljiv, neizvestan, nekako poseban...
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePet Apr 25, 2008 8:58 pm

E jel imas mozda neke clanke o Rafinoj fondaciji?
Nazad na vrh Ići dole
FairyQueen
Mercury's girl
Mercury's girl
FairyQueen


Ženski
Broj poruka : 7363
Godina : 30
Location : In heaven
Zasto volis tenis? : zbog neizvesnosti,cestih preokreta i Rafe...a i ostalih tenisera
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 14.12.2007

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePet Apr 25, 2008 9:01 pm

nemam...al mozda ima nesto na VBu poogledaj...Ana Marija Nadal je predsednik to znam
Nazad na vrh Ići dole
https://lovetennis.forumsr.net
rafalicious
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
rafalicious


Broj poruka : 2126
Godina : 32
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : najviše zbog Rafe, a ima i drugih zgodnih tenisera :) xa,xa,xa...
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 07.01.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePet Apr 25, 2008 11:09 pm

Znam ovaj text, stvarno je prelep! Ne znam šta da kažem, osim svaka čast onom ko ga je napisao! I naravno svaka čast Rafi koji je ono što jeste, jedno divno stvorenje!!! :zaljubljen:
Svakim danom ga sve više volim i sve više mu se divim! :kiss: Rafael Nadal - Page 5 605555 :santa:

:clown: cyclops :cheers:
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
sonjica93


Ženski
Broj poruka : 2398
Godina : 31
Location : Na Havajima sa Anom i Nadalom
Zasto volis tenis? : zbog pojedinih tenisera i jer je extra kao sport!!!!
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.03.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePet Apr 25, 2008 11:17 pm

e a tako itgleda ozbiljno na terenu i nekako ljuto....a ja mislim da su oni svi extra van terena i da se svi extra druze!!!!!!nadam se da je tako!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://sonjica93.piczo.com
rafalicious
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
rafalicious


Broj poruka : 2126
Godina : 32
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : najviše zbog Rafe, a ima i drugih zgodnih tenisera :) xa,xa,xa...
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 07.01.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePet Apr 25, 2008 11:20 pm

Da, na terenu su svi nekako namršteni i često odbojni...
Meni su takvi neki od tenisera, ali ima dosta onih koje volim i koji su mi super i na terenu!
Nazad na vrh Ići dole
*~*tasha Nadalcica*~*
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
*~*tasha Nadalcica*~*


Ženski
Broj poruka : 1058
Godina : 33
Location : Uvek sa Rafom
Zasto volis tenis? : Pa zbor Rafe :) naravno, a i jer je zanimljiv, neizvestan, nekako poseban...
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePet Apr 25, 2008 11:33 pm

Mozda si i ovo vec ubacila, al sta da radim... icon_lol

Evo sta Nole kaze o Rafi i jos nekim teniserima:

Nole: Nadal je najbolja faca
Ponedeljak, 31. decembar 2007. 12:01

Životi tenisera ne svode se samo na udaranje loptice, jurnjavu po terenu, odlazak u svlačionicu i - pravac kući. Mnogi igrači, baš zato što više vremena u toku godine provode sa kolegama, nego sa porodicom, prave drugarstva, koja neretko izrastaju u prijateljstva. Posle turnira prave se žurke, jedni imitiraju druge, medjusobno se šale, posećuju, druže...

Novak Djoković u intervjuu "Sportu" otkrio je da je Španac Rafael Nadal prava faca, da je Rože Federer veliki džentlmen, a da su mu najbolje drugarice sa teniskih turnira, pored Ane Ivanović i Jelene Janković, Ruskinja Marija Šarapova i Belgijanka Žistin Enan.

"Najviše se družim sa našima, dakle Anom i Jelenom. To je i normalno. Od strankinja sa Šarapovom se dosta dobro znam. Isto važi i za Enan. Sa Žistin treniram u Monaku, pa kada se nadjemo tu u isto vreme, stignemo i da se družimo. Ona je fenomenalna osoba, svi je poštuju, pa i ja. Ima rezultate, najbolja je na svetu. A drugo, pokazuje i van terena da je dobra osoba - iskrena, otvorena i neiskvarena", rekao je Djoković.

Od društva iz svlačionice Nole izdvaja Federera i Nadala.

"Za Švajcarca se priča da je veliki sportista i veliki džentlmen. On to opravdava na maksimalan način. Na terenu i van njega, svojim gestovima i svojom humanošću. Zaista je sjajan momak... Mnogi ljudi greše što se tiče Španca. Uglavnom imaju neki pogrešan utisak, jer se on ponaša pomalo nadmeno na terenu. Možda izgleda da je prepotentan. Ali to nije tako. Govorim to, jer ga znam privatno. Rafa je jako, jako dobar dečko i stvarno jedan od retkih fer-plej igrača. Toliko je neiskvaren i dobar sportista i profesionalac. U toj meri da me je baš iznenadio. Očekivao sam da ga van terena sretnem u tom prepotentnom izdanju, ali doživeo sam potpuno suprotno iskustvo", navodi Djoković.

Najbolji srpski teniser ističe da su ga svi momci iz top-tena prijatno iznenadili i da nema igrača koji je toliko arogantan da ne možeš sa njim da popričaš.

"Naravno, ima onih koji žele da su usamljeni, koncentrisani. Tomi Has je jedan od njih. Ni Nikolaj Davidenko se ne meša mnogo u odnose drugih tenisera. Gleda svoja posla", kaže Djoković.

Najbolji srpski teniser živi u Monaku, jer tamo više voli da provodi vreme nego u Beogradu.

"U Srbiji mi je previše konfuzno i mnogo je brz ritam života, što mi više škodi, nego što mi godi. Kneževina je idealno mesto za mirniji život. Tamo ima još tenisera. Većina je onih koji prijave mesto boravka, zbog poreza, pa dodju jednom godišnje kada je turnir. A ima i onih koji zaista žive tamo, medju njima sam i ja, kao i na primer Ljubičić, Tomas Johanson, Bjorkman. Oni su mi, recimo, prve komšije", rekao je Djoković.
Nazad na vrh Ići dole
rafalicious
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
rafalicious


Broj poruka : 2126
Godina : 32
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : najviše zbog Rafe, a ima i drugih zgodnih tenisera :) xa,xa,xa...
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 07.01.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePet Apr 25, 2008 11:35 pm

Joj, znam i ovaj text. Đoković hvali rivale... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Bolje da ne komentarišem ovaj članak...
Nazad na vrh Ići dole
*~*tasha Nadalcica*~*
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
*~*tasha Nadalcica*~*


Ženski
Broj poruka : 1058
Godina : 33
Location : Uvek sa Rafom
Zasto volis tenis? : Pa zbor Rafe :) naravno, a i jer je zanimljiv, neizvestan, nekako poseban...
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePet Apr 25, 2008 11:36 pm

Evo jedinog clanka koji sam nasla o Rafinoj fondaciji, ako imate jos neki postujte please...

RAFA NADAL OSNIVA FONDACIJU

AUTOR:DPA

MANACOR, ŠPANIJA - Svetski broj 2 Rafael Nadal ima samo 21 godinu ali već razmišlja o svojoj budućnosti posle tenisa i ubeđen je da mu njegov privilegovan položaj pruža šansu da pomaže drugima.

"Ovo može biti početak moje budućnosti, kada napustim tenis i budem imao više vremena," rekao je Španac u sredu na objavi osnivanja Rafa Nadal Fondacije (Fundacion Rafa Nadal) u svom rodnom gradu Manakoru, na ostrvu Majorka.

"Ide mi veoma dobro i osećam dug prema društvu" – rekao je Nadal.
Dok je objavljivao osnivanje svoje fondacije koja će se fokusirati na društveni rad i pomoć u razvoju, ponosno su ga posmatrali roditelji, stričevi i ostala rodbina u restoranu Manacor Tennis Club -a, gde je igrao od kada je bio dete i gde se trenutno priprema za povratak u ATP trku, sledeće nedelje u Roterdamu.

Nadal, pažljiv igrač koji stalno posmatra svet oko sebe, je svestan realnosti.
"Pre mesec i po dana bio sam u Chennai-ju u Indiji. Istina je da mi živimo sjajno ovde. I ako mogu da doprinesem nečem
dobrom svojim imidžom.. "rekao je.
Teniser se osvrnuo i na ostale humanitarne projekte u kojima je učestvovao, kao što je "Meč protiv Malarije" sa golmanom Real Madrida Ikerom Casillas-om.

"Skupili smo sumu novca koju nismo mogli ni da zamislimo. Želim da se zahvalim Ikeru, mom partneru u tom projektu, koji je sve osmislio. Zato je došlo vreme da osnujem svoju fondaciju, odredim ciljeve i stvari na koje će novac biti usmeren."

Fondacija će promovisati "sport kao način integracije u društvo za grupe kojima je to najviše potrebno", koncentrišući se pre svega, na decu i mlade.

Ana Marija Parera, Nadalova majka će predsedavati fondacijom, otac Sebastian će biti potpredsednik. Nadalov stric i trener Toni Nadal i njegov agent i bivši teniser Carlos Costa će, takođe biti uključeni u rad fondacije.
"Ponosan sam što Rafa računa na mene, zato što ga pratim tokom cele godine" rekao je Costa "Rafa putuje svetom i vidi stvari."

Tog jutra, koje je obećavalo kišu, premeštajući ceremoniju sa teniskog terena u restoran kluba, Costa je napomenuo da je "otvoren za sve predloge i projekte već sada."
"Rafa je veliki čovek, ali danas je postao još veći" rekao je gradonačelnik Manacor-a Toni Pastor agenciji Deutche Presse - Agentur dpa.
Nadalova majka je rekla da je "veoma ponosna" na svog sina.
Rafael Nadal je naglasio svoju posvećenost ovom projektu i napomenuo da će ga brižljivo pratiti.

"Moje angažovanje je veliko koliko može da bude, zato što sve što radim radim 100% angažovano, kao i tenis" rekao je.
"Želeo sam da mi oni, koji su mi bliski pomognu da izgradim početak moje budućnosti. Imam 21. godinu, nadam se dugoj teniskoj karijeri, ali ovo može biti početak" rekao je Nadal.
Nadal nije prvi sportista koji je osnovao svoju fondaciju. Jednu od najpoznatijih u svetu tenisa osnovao je Švajcarski br.1 Roger Federer, koja je fokusirana na Afriku – kontinent sa koga potiče Federerova majka.

"Mnogo sam razgovarao o ovome sa Rogerom, on mi je rekao da kada si tu, deo nečega tako pozitivnog, to te ispunjava zadovoljstvom. I mislim da je došlo vreme, ovo je divno vreme za moj život i moju karijeru takođe" rekao je Nadal

Bez obzira na činjenicu da ga je siromaštvo u Indiji pogodilo veoma snažno, Nadal želi da počne pomažući ljudima u blizini, na Balearskim ostrvima, u Španiji, a onda i u inostranstvu."
"I želim da idem malo po malo" upozorio je Nadal. "Šta god da se dešava želim da budem deo toga. I da to dobro uradim. Zato se držim toga da želim da pomažem onima kojima je to najpotrebnije."



U roku od mesec dana, Fundacion Rafa Nadal će imati svoj sajt za primanje sugestija i ponuda i uskoro ce potpisati sporazum sa Iberostar Foundation, organizacijom sa kojom je Nadal već sarađivao u "Aprenem junts" kampanji i koja će, kako EFE izveštava, sarađivati sa novoosnovanom fondacijom.
Nazad na vrh Ići dole
rafalicious
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
rafalicious


Broj poruka : 2126
Godina : 32
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : najviše zbog Rafe, a ima i drugih zgodnih tenisera :) xa,xa,xa...
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 07.01.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePet Apr 25, 2008 11:42 pm

Dušica naša, mnogo je dobar! :zaljubljen:
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
sonjica93


Ženski
Broj poruka : 2398
Godina : 31
Location : Na Havajima sa Anom i Nadalom
Zasto volis tenis? : zbog pojedinih tenisera i jer je extra kao sport!!!!
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.03.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimeSub Apr 26, 2008 12:18 am

ako su djokovicu tako dobri fed i nadal sto ih imitira?????kao misli da je zanimljiv...svako moze da izadje i izimitira nekog , ali sto bi to radili???????on samo pravi budalu od sebe!!!!!bas bezveze sto to radi!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://sonjica93.piczo.com
FairyQueen
Mercury's girl
Mercury's girl
FairyQueen


Ženski
Broj poruka : 7363
Godina : 30
Location : In heaven
Zasto volis tenis? : zbog neizvesnosti,cestih preokreta i Rafe...a i ostalih tenisera
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 14.12.2007

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimeSub Apr 26, 2008 12:20 pm

Ispada dvolican ali ae necu iz postovanja prema njegovim fanovima da dajemo komentare...sto se Rafa Fondacije tice takodje komentari nisu potrebni sada svima onima koji pljuju Rafu usta su zapusena...
Nazad na vrh Ići dole
https://lovetennis.forumsr.net
*~*tasha Nadalcica*~*
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
*~*tasha Nadalcica*~*


Ženski
Broj poruka : 1058
Godina : 33
Location : Uvek sa Rafom
Zasto volis tenis? : Pa zbor Rafe :) naravno, a i jer je zanimljiv, neizvestan, nekako poseban...
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimeSub Apr 26, 2008 8:47 pm

Evo jednog malo duzeg intervjua, kojim sam se odusevila!!!

Njegov uzbudljiv I neobican tenis su mu doneli trofeje I bogatstvo.
Ali daleko od ludila sa terena, svetski broj 2 Rafa Nadal nema vremena za sjaj Monte Carla i devojke – on ima neke druge ciljeve.

Iako je sveze istusiran a svoju znojavu bandanu je stavio u kantu sa prljavim vesom , po nacinu na koji se bacio u fotelju je jasno da ce biti tesko prevazici bol zbog izgubljenog finala Hamburga pre sat vremena.

Nadal voli da se opusti i pobegne od napornog teniskog zivota , tako sto sa ocem ode na pecanje.

Ovo nije bio obican poraz. Ovo je kraj Rafinog rekorda od 2 godine i 81. meca dobijenih na slajci . Ovo je takodje i prvi put da je od Rogera Federera izgubio na ovoj podlozi.

Nadal zna da sada Federer moze da odahne. Ovo je mozda i kljucni trenutak u njihovoj fascinantnoj borbi za nadmoc.

Na konferenciji posle meca, Nadal je pokazao veliku zrelost.

Dobro je podneo kraj svog rekorda koji je dosao od najboljeg igraca na svetu, salio se sa novinarima i smeskao, govoreci da je ovo dobra priprema za ono sto sledi.

Medjutim u hotelu je druga prica.

Njegov gubitnicki trofej za finalistu je u rancu koji nosi dok prolazi napustenim hotelom.

Pertle mu se vuku po podu. Covek koji je poznat po velikim bicepsima, sada izgleda zatrpan u sirokoj majici i kratkim pantalonama.

‘’Mora da si malo razocaran jer je tvoj rekordni niz dobijenih meceva gotov’’, rekao sam tiho.

‘’Da li placem’’, on odgovori namrgodjeno. ''Ja lako predjem preko ovakvih stvari.’’

‘’Kada izadjete na teren znate da ce jedan pobediti a drugi izgubiti. Tako je to.’’

‘’Ne moze se uvek pobedjivati’’

Pogledao me u oci kako bih video da nema suza na licu.
Dosao je kraj sestonedeljnom putovanju, u sklopu koga je osvojio 4 turnira, izmenio knjige rekorda sa svojim nizom od 81 dobijenog meca i povecao svoju zaradjenu sumu na 1 milion u ovoj godinio i ukupno 15 miliona u karijeri.

Iako mu u rasporedu pise da slede RG, Queen’s ( gde ce biti glavna atrakcija) I Wimbledon, njegovim mislima trenutno ne dominira tenis.
Ujutru ce avionom otici kuci na Mallorcu, ostaviti prtljag, odvesti se u Porto Cristo i uskociti u ocev brod.

‘’Idem na pecanje’’, kaze on sa velikim smehom na licu.

‘’Volim pecanje iz 3 razloga: smirenost i opustenost, lepota mora i , naravno, zadovoljstvo kada ulovis veceru.’’

Za neverovatno bogatog mladog coveka koji svoj 21. rodjendan slavi danas ( 3. jun), putovanje ce biti jednostavno.

Nece biti plovece palate, brod njegovog oca je dug 8 metara i video je i bolje dane. Mnogi delovi su iz lokalne radnje a nesto je i pozajmljeno od prijatelja.

‘’Svi moji prijatelji ili rade ili srudiraju’’, kaze on tuzno.

Dok peca, upecati ribu i nije najvaznije.

‘’Mogu da zaboravim na sve. Niko me ne zove jer iskljucim mobilni tako da mogu da se opustim i ne mislim na tenis.’’

‘’Ponekad pricamo a ponekad samo sedimo u tisini cekajuci da zagrize.'' Za trenutak kao da je zaboravio gde je, kao da je u brodu gde oseca topao povetarac na licu…. Onda se vratio u stvarnost.

Kasnije sam mu se pridruzio u gledanju utakmice Real Madrida na TV-u.

Vode se razni razgovori, od ocena Beckhamove igre do Ruud van Nistelrooya itd.

Kada je Real poveo Rafa je poludeo od srece, skocio je iz fotelje sa podignutim rukama, igrajuci i radujuci se sa velikim osmehom na licu.

Ovako srecan nije izgledao ni kada je pobedio Federera u finalu RG-a prosle godine.

U sustini postoje dva Rafaela. Prvi je borac bez milosti koji nikad ne odustaje, koji moze satima da igra svoju neobicnu i jedinstvenu igru.

Onda je tu i decak koji najvise voli svoj dom, skroman I nenametljiv decko iz susedstva.

‘’Jedino sto se promenilo je to sto sam postao poznat.. Sve drugo je ostalo isto ‘’, on kaze.
‘’Jos vek zivim u kuci sa roditeljima i sestrom u Manacoru. Spavam u istoj sobi, majka me jos uvek kritikuje ako je nered u njoj, sestra me jos uvek zadirkuje.’’

‘’Kada uvece izadjem, jos uvek sam sa istim prijateljima koje poznajem jos od 4. godine. Ne pricamo o tenisu. Oni imaju svoj posao a ja svoj.’’
‘’Ono sto ja radim je samo moj posao. Ljudi u gradicu su isti. Tu zivim celog zivota – zasto bi se sada ponasali drugacije prema meni.’’

Na Nadalu se ne vidi puno toga po cemu bi se zakljucilo koliko ima materijalnih sredstava. Njegov mobilni je obican, bez kamere.

Njegov sat sa gumenim kaisom je takodje obican, a roba koju nosi se moze pronaci i na rasprodaji. Kod kuce vozi skromu Kiu.
‘’Osvojio sam Mercedes u Stutgartu ali sam ga ostavio u garazi. Ja vise volim jednostavna kola.’’, on kaze.

Osim PlayStationa koji je kupio kako bi se zanimao u sobi tokom turnira i nesto besplatne robe koju je dobio od Hugo Bossa ( koji mu cak I nije sponzor) Nadal nema luksuzne igrackice niti statusne simbole.

‘’Soping i kupovina me na zanimaju. Cak i da imam vremena,a nemam, ne bi me zanimao. Imam sve – sta bih jos hteo? Sto se tice kupovine kuce, sta ce mi?? Kod kuce na Mallorci sam samo nekoliko meseci godisnje. Ostatak vremena putujem.
Uostalom zasto bih zeleo da se vracam u praznu kucu?? Mnogo sam srecniji sa svojom porodicom.’’

Kupovina kuce ce naravno doci kasnije.

‘’Ne smete zaboraviti da sam jos ucek mlad decko’’

Za jednu stvar je siguran: nece se pridruziti gomili koji su utociste pronasli u ‘’poreskom raju’’ Monte Carla.

‘’Sta drugi ljudi rade je njihova stvar ali ja se nikada ne bih preselio da zivim negde gde ne zelim, samo da bih ustedeo novac. Postoji samo jedno mesto na svetu na kome zelim da budem a to je moj gradic.
To je moj dom, tu zelim i da ostarim. Tako je mirno i opusteno. Ljudi tiho i normalno zive svoje zivote. Nista se nikada ne menja.’’

Nije cudo takodje da ni teniseke sa WTA toura niti slobodno obucene devojke koje se guraju kroz obezbedjenje igraca, ne zanimaju Rafu. On kod kuce ima devojku Francescu Perello.

‘’Ona studira ekonomiju u Palmi. Veoma je zauzeta i ima svoj zivot’’, objasnjava on.

‘’Njene studije su mnogo vaznije od toga da me gleda po turnirima.’’

Njegova rodbina takodje voli anonimnost u malom gradu.

Ipak Nadalova teniska karijera je i te kako porodicna stvar.
Upravo je njegov ujak Toni bio taj koji ga je upoznao sa sportom i koji je i dan danas njegov trener. Rafa je mogao da izabere da krene putem svog drugog ujaka Miguel Angela, koji je bio fudbaler Barcelone i igrao u 3 Svetska Kupa.

Njegov otac, Sebastijan se brine o finansijama. ‘’Nemam pojma koliko novca imam’’, Rafa kaze opusteno. ‘’ Ne igram za novac. Da nisam dovoljno dobar, onda bih se pridruzio nekom klubu I placao da igram.’’

Prema recima trneutno 3. tenisera sveta, Andy Roddicka, videti Rafu sa druge strane mreze je zastrasujuce za vecinu tenisera.

‘’Pogledajte ga samo’’, kaze Roddick.

‘’Moja porodica je farmerska iz Wisconsina, nismo sitni, ali on je zver sa tim misicima. Kada cujete njegove krike, osecate se kao da igrate sa divljim bikom’’.

To je Rafa koga fanovi znaju i vole: strastven i napet

Ali nakon sto se odigra poslednji poen na turniru, na njegovim vratima ce pisati: ‘’Na pecanju’’
Nazad na vrh Ići dole
ivanna<3 Rafa
Studiras sa Federerom/Henin!
Studiras sa Federerom/Henin!
ivanna<3 Rafa


Ženski
Broj poruka : 535
Godina : 33
Zasto volis tenis? : Tenis volim zbog Rafe, Jece i jos nekih tenisera, i zato sto je lep sport!!!
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 09.04.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimeNed Apr 27, 2008 11:26 am

Ma Rafa je srce!!!!!!! Kako je dobar!!! A novak imitira Rafu i Feda, jer je s**** i ne zna sta drugo da radi!!!
Uf kako me nerviraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!
I love Rafa :zaljubljen:
Nazad na vrh Ići dole
FairyQueen
Mercury's girl
Mercury's girl
FairyQueen


Ženski
Broj poruka : 7363
Godina : 30
Location : In heaven
Zasto volis tenis? : zbog neizvesnosti,cestih preokreta i Rafe...a i ostalih tenisera
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 14.12.2007

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimeNed Apr 27, 2008 12:36 pm

Jbt al sam dirnuta ovim textom...ozbiljno pocela sam da placem u sred citanja...ma obozavam rafu car je najveci
Nazad na vrh Ići dole
https://lovetennis.forumsr.net
*Punk_Princess*
La novia de Rafa!
La novia de Rafa!
*Punk_Princess*


Ženski
Broj poruka : 2288
Godina : 27
Location : Forever with Rafa!!!!!!
Zasto volis tenis? : Ma najbolji sport na svetu!!!!
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 14.12.2007

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePon Apr 28, 2008 10:27 am

Zaista, ako neko ne moze da voli Rafu posle ovoga...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tennis-forum.gooforum.com
**Djuki**#
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
**Djuki**#


Ženski
Broj poruka : 2020
Godina : 30
Location : Here I am!!!!!
Zasto volis tenis? : Zato shto me igranje i gledanje tennisa chine mnoooogo srecnom, i narawno zbog nekix tennisera i tennisrki
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 30.12.2007

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePon Apr 28, 2008 10:41 am

rafa-my love ::
Zaista, ako neko ne moze da voli Rafu posle ovoga...
Nazad na vrh Ići dole
*Anja*
Jelena Jankovic fan forever
*Anja*


Ženski
Broj poruka : 1158
Godina : 30
Location : NBG
Zasto volis tenis? : Zato sto je tenis najbolji spot ikada, zato sto je zanimljiv, zbog Jelene Jankovic i drugih tenisera/teniserki...
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 21.02.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePon Apr 28, 2008 12:32 pm

Ja jos nisam procitala zato sto je predugacko ali obecavam da cu ga kasnije procitati!
Nazad na vrh Ići dole
http://jelenajankovic.forumandco.com/
*~*tasha Nadalcica*~*
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
*~*tasha Nadalcica*~*


Ženski
Broj poruka : 1058
Godina : 33
Location : Uvek sa Rafom
Zasto volis tenis? : Pa zbor Rafe :) naravno, a i jer je zanimljiv, neizvestan, nekako poseban...
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePon Apr 28, 2008 7:28 pm

Evo autogram adrese:

Rafael Nadal
c/o IMG INC.
Via Augusta, 200
4th Floor
08021 Barcelona, Spain
Nazad na vrh Ići dole
*~*tasha Nadalcica*~*
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
*~*tasha Nadalcica*~*


Ženski
Broj poruka : 1058
Godina : 33
Location : Uvek sa Rafom
Zasto volis tenis? : Pa zbor Rafe :) naravno, a i jer je zanimljiv, neizvestan, nekako poseban...
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePon Apr 28, 2008 7:28 pm

Evo autogram adrese:

Rafael Nadal
c/o IMG INC.
Via Augusta, 200
4th Floor
08021 Barcelona, Spain
Nazad na vrh Ići dole
FairyQueen
Mercury's girl
Mercury's girl
FairyQueen


Ženski
Broj poruka : 7363
Godina : 30
Location : In heaven
Zasto volis tenis? : zbog neizvesnosti,cestih preokreta i Rafe...a i ostalih tenisera
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 14.12.2007

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePon Apr 28, 2008 7:30 pm

Joj ja bih mu trazila autogram ali mi malo glupo da saljem to...ali ako skupim hrabrosti...
Nazad na vrh Ići dole
https://lovetennis.forumsr.net
*~*tasha Nadalcica*~*
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
*~*tasha Nadalcica*~*


Ženski
Broj poruka : 1058
Godina : 33
Location : Uvek sa Rafom
Zasto volis tenis? : Pa zbor Rafe :) naravno, a i jer je zanimljiv, neizvestan, nekako poseban...
Koliko volis tennis? :
Rafael Nadal - Page 5 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Rafael Nadal - Page 5 Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.04.2008

Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitimePon Apr 28, 2008 7:52 pm

Vredi pokusati :)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rafael Nadal - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rafael Nadal   Rafael Nadal - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rafael Nadal
Nazad na vrh 
Strana 5 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Rafael Nadal
» Rafael Nadal
» Rafael Nadal
» Rafael Nadal
» Rafa Nadal

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Tennis :: Zastarele teme... :: Zastarele teme-
Skoči na: