Tennis
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tennis

Ako volite tenis dopasce vam se ovaj forum
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Roger Federer

Ići dole 
+16
Tea
Rafa 4ever
Kaćka#94
Jecika
**Djuki**#
*Anja*
sonjica93
**Mizza**
*AnY*SweeT*FairY*
rafalicious
*Punk_Princess*
*Joansie*
...SuNsHiNe...
Maria Sharapova
FairyQueen
*Certified Nadal addict*
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeSub Sep 06, 2008 7:28 pm

WILANDER: FEDERER VIŠE NIKADA NEĆE BITI BROJ 1

LEGENDARNI švedski teniser, danas 44-godišnji Mats Wilander, iskritikovao je Švajcarca Rogera Federera navevši da ništa nije naučio iz svih svojih poraza od Nadala.


U intervjuu za bavarski dnevnik "Süddeutsche Zeitung" Wilander je rekao da sumnja da će Federer ikad više vratiti poziciju formalno najboljega svetskog tenisera.

"Mislim da Roger nikad više neće biti broj 1. Ne mislim da to neće biti po kvalitetu igre, već po kriterijumu ATP liste. Da bi bio prvi teniser sveta, moraš igrati puno turnira i puno ih osvajati. Mislim da on za to više nema motiv. Njegov motiv je, mislim, osvajanje Grand Slam turnira. I pobeđivanje Nadala", kazao je današnji televizijski komentator, jedan od Nadalovih i Federerovih prethodnika na prvom mjestu ATP liste.

Wilander je kao prvi teniser sveta završio 1988. godinu, kada je osvojio sva tri Grand Slam turnira u godini osim Wimbledona. Ukupno je u karijeri osvojio sedam Grand Slamova, a na prvom se mestu taj, jedini put zadržao dvadeset nedelja u nizu.

- Roger bi morao da počne opet dobijati Nadala, no meni se čini kao da uopšte ne gleda mečeve koje Nadal gubi od drugih tenisera. On ništa nije naučio iz svih svojih poraza protiv Nadala, već i dalje igra na isti način. A to nije način na koji drugi teniseri pobeđuju Nadala.

(Totalsport)
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
sonjica93


Ženski
Broj poruka : 2398
Godina : 31
Location : Na Havajima sa Anom i Nadalom
Zasto volis tenis? : zbog pojedinih tenisera i jer je extra kao sport!!!!
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 13.03.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeSub Sep 06, 2008 7:48 pm

e a otkud on zna , mene ti stariji teniseri bas nerviraju...samo tako sede i bukvalno kenjaju...pustite ljude da igraju , vi ste svoje odigrali.sta oni prave neke prognoze...
Nazad na vrh Ići dole
http://sonjica93.piczo.com
RAFA THE KING
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!



Muški
Broj poruka : 1351
Godina : 29
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : Zato sto je naj naj naj najbolji sport
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeNed Sep 07, 2008 2:06 am

E eto Matsu neka sada prica gluposti!!!Znao sam da Fed nece odustati!!!Mrzim kada prognoziraju!!!
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeNed Sep 07, 2008 4:17 pm

Izvinite, ja samo kopirala šta je čovek rekao... Mada, Mats nema pojma, nijedna prognoza mu se nije pokazala kao tačna, ali nisu svi takvi. McEnroe i Borg gotovo uvek pogode šta će biti...
Nazad na vrh Ići dole
Rafa 4ever
La novia de Rafa!
La novia de Rafa!
Rafa 4ever


Ženski
Broj poruka : 1103
Godina : 27
Zasto volis tenis? : Zato sto je izuzetno zanimljiv, poseban sport. I naravno zbog Rafe, on ga cini jos boljim
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 18.06.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeNed Sep 07, 2008 4:51 pm

Boze sacuvaj, sta ce ovaj MAts jos da izlupa...... Mada kad god se on spomene ja se setim njegovog sina i nekako mi mnogo zao coveka, tesko mi da ga kritikujem...

Enivej, Federeru cestitke na ulasku u finale! biggreen
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeNed Sep 07, 2008 4:58 pm

Izvinite zbog spama, ali šta mu je sa sinom?
Nazad na vrh Ići dole
Rafa 4ever
La novia de Rafa!
La novia de Rafa!
Rafa 4ever


Ženski
Broj poruka : 1103
Godina : 27
Zasto volis tenis? : Zato sto je izuzetno zanimljiv, poseban sport. I naravno zbog Rafe, on ga cini jos boljim
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 18.06.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeNed Sep 07, 2008 5:00 pm

Sin mu ima neko oboljenje koze, ne mogu da se setim kako se tacno zove... Znam da te bolesti koze u Americi oboli 1 od 100.000 dece... E sada... Njegov sin ne moze da nosi patike jer bi mu noge bile skroz u ranama... Kada se probudi sa spavanja glava mu je u ranama... Ne moze da ima normalno detinjstvo i mnogo mi je zao zbog toga.... Roger Federer - Page 6 370602
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeNed Sep 07, 2008 5:08 pm

Joj, Bože, kakav užas!!! pale Jadno dete!
Nazad na vrh Ići dole
RAFA THE KING
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!



Muški
Broj poruka : 1351
Godina : 29
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : Zato sto je naj naj naj najbolji sport
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeNed Sep 07, 2008 5:09 pm

Jao,bas mi je zao!!!!
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimePon Sep 08, 2008 11:53 am

Federer: "Srećan sam zbog pobede, bio je veliki meč"

Rodžer Federer je peti put uzastopno u finalu US opena i ima priliku da izjednači uspeh na Vimbldonu. Švajcarac je u polufinalu dobio Novaka Đokovića, a u finalu će igrati sa boljim iz dvoboja Rafael Nadal – Endi Mari.


Sada imate tri Gren slem finala i jedno polufinale ove godine. Vaš komentar?


„Srećan sam što sam u još jednom Gren slem finalu. Imam neverovatnu seriju na Gren slemovima, a ovo danas sa Novakom je bio veliki meč. Znao sam to od trenutak kada sam video žreb. On pomalo juri poziciju broj 2, pa sam znao da će biti stravično bitan meč. Novak igra sjajno na betonu u prethodnih godinu i po dana i zato sa vrlo srećan zbog pobede“.

Prvi servis na meču servirao si na T liniju (centralna linija). Izgleda da ti je ona baš prirasla srcu.

„Servirao sam dobro na T liniju, nema sumnje. Ali, mislim da je najvažnije imati mnogo varijacija, različitih servisa i imati znanje da pogodite sva četiri ćoška. To je ono što odlični serveri rade. Bitno je, naravno, imati pravi osećaj kada gde poslati lopticu. Danas me je servis izvukao iz nevolje nekoliko puta“.

Da li si protiv Novaka najbolje servirao u dugo vremena?

„Mislim da sam veoma dobro servirao tokom celog turnira. Naravno, Novak je na višem nivou od ostalih na riternu, pa je logično da očekujem da mi vrati više loptica. Pogotovo kad sam video sa kakvom je lakoćom vraćao servis Rodiku. Bilo je realno da mi vrati više servisa jer je Endi jači od mene. Ipak, imao sam dosta servis ’vinera’ na raznovrsnost i na to što je moj servis teško ’čitati’“.

Koliko je prošlo vremena od kada si odigrao tako dobar set kao prvi u duelu sa Đokovićem?

„Verovatno u Torontu. I tamo sam igrao dobro. Imao sam mnogo direktnih poena. Bilo je, međutim, vrlo važno da ostanem staložen, pošto sam znao da mora postati teže, što se i dogodilo u drugom setu“.

U trećem setu je izgledalo da si brejkom slomio i Novakov takmičarski duh uz veliku pomoć publike. Da li ti podrška gledalaca znači još više, s obzirom na probleme koje si imao ove sezone?

„Da, rekao sam to na početku. Bilo bi divno da imam navijače iza sebe. Ne računam na to jer nisam Amerikanac, ali priznajem da se sada pomalo osećam kao Njujorčanin. Zaista cenim to što me bodre i puno su mi pomogli tokom turnira, pogotovo u mečevima sa Andrejevom i Đokovićem“.

Rekao si da priželjkuješ Nadala u finalu, a on trenutno gubi sa 2:0. Zašto?


„Uvek je lepo igrati protiv njega, iako imam negativan skor. Razlog za to je sve ono što smo prošli na Vimbldonu, ove i prošle godine, pa u Parizu i na svim onim teškim mečevima koje smo imali tokom godina. Voleo bih i da igram sa Endijem, ali on nije dobar kao Rafa. Ali, siguran sam da će biti jednog dana na njegovom nivou, uvek sam govorio da je on neverovatan talenat. On je sjajan teniser. Ne bih se iznenadio da dobije Nadala, ali još ništa nije gotovo“.

Koji je bio ključni trenutak meča sa Đokovićem?

„Mislim da je presudan bio prvi set. Novak mi je izgledao malo umorno i, kao što ste već rekli, činilo mi se da sam osvajanjem trećeg seta slomio i njegovu želju za igrom. Videlo se to na njemu“.

Konstatacija svih posle meča bila je da si ličio na starog sebe. Kako reaguješ na takve komentare?

„Naravno. Bilo je momenata kada sam se osećao odlično. Poluvoleji, pasnig udarci, dobri servisi, pritiskanje protivnika, okretanje vetra u moju korist.. To su dobre stvari koje sam radio i koje bih voleo da se ponove na svakom meču. Bilo je lepo povratiti taj osećaj. Fizički se super osećam i komotno sam mogao da odigram peti set, mada je uvek iscrpljujuće igrati polufinale i finale dan za danom“.

Da li te je buka aviona dekoncetrisala?

„Imao sam osećaj da žele da što više aviona poleti pre kiše. Smetalo mi je, ali nije bilo toliko strašno. Drugačiji je osećaj na terenu jer ne čuješ kako je rival udario loptu, kako se kreće. Kao da je muzika bila u pozadini dok smo igrali, takav je osećaj“.

Da li je ovde tvoja kuća?

„Ne znam, volim Vimldon da nazivam svojom drugom kućom. Imao sam mnogo uspeha tamo. Ali, mogao bih i ovde da osvojim pet uzastopnih titula, pa ćemo videti...“

U prošlosti si govorio da se osećaš kao da letiš dok igraš tenis. Da li je tobio slučaj dana u prvom i četvrtom setu?

„Osećao sam da kontrolišem igru i da ja odlučujem o tome kako će poeni izgledati. Lako sam pogađao sredinom reketa, nije bilo mnogo nekontrolisanih udaraca uprkos vetru. Drago mi je zbog toga“.

Ako budeš igrao sa Endijem u finalu hoćeš li se staviti u njegovu kožu i setiti se kako je bilo kada si jurio prvu Gren slem titulu?

„Mislim da će biti manje pritiska na njemu nego da je na Vimbldonu stigao do finala, iako bi tamo imao fantastičnu podršku publike. I dalje mislim da je Enid za nijansu bolji na travi nego na betonu, ali to samo dokazuje njegov talenat. Ipak, sećam se da sam bio favorit u svom prvom finalu, pa bi Endiju ako prođe bio sasvim drugačiji osećaj“.

Uzevši u obzir sve što je napisano i rečeno u proteklih 10 meseci, da li osećaš pritisak da se dokažeš u finalu?

„Više nema pritiska. Sada možeš samo da se nadaš pobedi. Pritisak postoji u ranoj fazi turnira, da se ne dogodi neka senzacija. Kada dođeš do polufinala, možeš mnogo opuštenije da igraš. Takođe, rivale u završnici poznajem dobro i onda je na neki način lakše za igru. Ne osećam da moram da se dokazujem u finalu. Rafa je sada broj 1, ne želim da stavljam pritisak na njega, ali on sada znao kako sam se jao sećao – svi očekuju da uvek pobedite“.

(B92)
Nazad na vrh Ići dole
rafalicious
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
rafalicious


Broj poruka : 2126
Godina : 32
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : najviše zbog Rafe, a ima i drugih zgodnih tenisera :) xa,xa,xa...
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 07.01.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeUto Sep 09, 2008 10:12 pm

Bravo za Feda! Zaista je igrao sjajno!
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeSre Sep 10, 2008 12:04 am

Potpuno se slažem! Igrao je fenomenalno. Ono što deli njega od ostalih tenisera na ATP listi je ogromno iskustvo ko je ima, a tenisku veštinu da ne pominjemo... Kao što reče naš komentator Višković, za drop šot se jednostavno morate roditi, a Fed se rodio za to... I ponovo je onako slobodno "plesao" po terenu...
Nazad na vrh Ići dole
rafalicious
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
rafalicious


Broj poruka : 2126
Godina : 32
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : najviše zbog Rafe, a ima i drugih zgodnih tenisera :) xa,xa,xa...
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 07.01.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeSre Sep 10, 2008 8:34 pm

Da, baš je bio kao onaj stari Federer od pre godinu ili dve!
Nazad na vrh Ići dole
RAFA THE KING
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!



Muški
Broj poruka : 1351
Godina : 29
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : Zato sto je naj naj naj najbolji sport
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeSre Sep 10, 2008 11:10 pm

Izgleda da se Fed vraca u onu staru formu,ali sada Rafu cisto sumnjam da ce zaustaviti!!!

VAMOS RAFA!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
rafalicious
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
rafalicious


Broj poruka : 2126
Godina : 32
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : najviše zbog Rafe, a ima i drugih zgodnih tenisera :) xa,xa,xa...
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 07.01.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeČet Sep 11, 2008 12:02 am

Meni je drago zbog Feda, mada se ne bih bunila da se nikada više ne vrati u onakvu formu.
A mislim da to čak i nije moguće, jer kako godine prolaze on postaje sve stariji, ne podmlađuje se.
Ali ova titla sa US Opena će mu sigurno dati samopouzdanja.
Ma kad Rafa igra svoj najbolji tenis, onda niko ne može da ga pobedi, pa ni Federer, tako da najvažnije mi je da Rafa bude u top formi, a za Feda manje više, ali nije na odmet da popusti malo. biggreen
Nazad na vrh Ići dole
RAFA THE KING
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!



Muški
Broj poruka : 1351
Godina : 29
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : Zato sto je naj naj naj najbolji sport
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 15.07.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeČet Sep 11, 2008 12:05 am

Hehe,da slazem se!!!Ako Rafa igra kao sto je igrao celu sezonu Fed ne moze ni u naj naj naj naj najboljoj formi da ga pobedi!!!!
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeSub Okt 18, 2008 6:39 pm

18. oktobar 2008.
Madrid: Marej izbacio Federera

Britanac Endi Marej plasirao se u finale Mastersa u Madridu, pobedom nad Rodžerom Federerom, sa 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 7:5.


Marej se tako revanširao Švajcarcu za poraz u finalu ovogodišnjeg US Opena i poveo sa 3:2 u međusobnim susretima, a za titulu u Madridu igraće sa pobednikom meča između Rafaela Nadala i Žila Simona.

Federer je brejkom u četvrtom gemu prvog seta napravio ključnu prednost za vođstvo od 1:0. Marej je uspeo da se vrati u meč i izjednači, da bi u odlučujućem setu oduzeo servis rivalu u 11. gemu i uspešno servirao za veliku pobedu posle dva sata igre.

(www.b92.net)
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimePon Nov 17, 2008 10:59 pm

17.11.2008: Đoković: Federerova era nije gotova

Najbolji srpski teniser i treći igrač sveta Novak Đoković izjavio je da ne smatra da je "era Rodžera Federera završena
".

Đoković se približio na 10 bodova od Švajcarca u borbi za drugo mesto na najnovijoj ATP listi i najavljuje veliku borbu za sledeću sezonu. "Federer još nije rekao svoju poslednju reč. Drugi je na svetu i za njega će sigurno biti veliki izazov povratak na mesto broj jedan na ATP listi iduće godine", izjavio je Đoković i dodao da Federera smatra jednim od najboljih igrača svih vremena.

"Federer je jedan od najboljih, možda i najbolji igrač sveta svih vremena", odao je priznanje Švajcarcu srpski teniser.

Đoković je napomenuo da je Federerov jedini problem činjenica da je "pomalo počeo da gubi samopouzdanje".

"Kada te konkurenti 'načnu', gubiš po malo poverenje u sebe. Drugi teniseri istovremeno dobijaju na samopouzdanju i veruju da mogu da te pobede", zaključio je Đoković.

(www.b92.net/sport/tenis)
Nazad na vrh Ići dole
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimePet Nov 28, 2008 4:55 pm

18.11.2008: Federerovi planovi za sledeću godinu: Osvajanje Wimbledona i povratak na svetski tron

Švajcarski teniser Roger Federer, drugi igrač na svetu, zadovoljan je učinjenim u prethodnoj sezoni, u kojoj je skliznuo s prvog mesta na ATP listi.

Osvojeni U.S. Open doneo je Federeru 13. Grand Slam turnir u karijeri, pa je sada samo na jedan iza rekordera Petea Samprasa (14) s kojim se može izjednačiti, ili prestići ga, sledeće godine.

"Moram pomno da isplaniram sledeću godinu jer me ova iscrpila kao i sve ostale igrače. Skoro potpunu koncentraciju ću staviti na četiri Grand Slam turnira, jer želim prestići Samprasa", rekao je Federer i nastavio:

"Od Grand Slam turnira i dalje je Wimbledon prvi na listi prioriteta i želja. Prošlogodišnji poraz od Nadala me postavio u poziciju da ponovo jako želim da budem najbolji baš tada. Osim toga veliki motiv će mi biti povratak na broj 1 ATP liste".

(www.index.hr)
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimePet Nov 28, 2008 5:09 pm

pa zhelim su srecu. . . :0)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
rafalicious
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
rafalicious


Broj poruka : 2126
Godina : 32
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : najviše zbog Rafe, a ima i drugih zgodnih tenisera :) xa,xa,xa...
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 07.01.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimePet Nov 28, 2008 6:43 pm

E ovaj čovek je stvarno nezasit!
U ovom trenutku mi više izgleda da će morati da počne da se navikava na broj 3 ili čak i 4 nego da će se vratiti na mesto broj 1.
Mislim da stvarno preteruje.
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimePet Nov 28, 2008 6:45 pm

pa nikad se ne zna. . . :0) mozhda opet bude 1. . . :0)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
**Djuki**#
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
**Djuki**#


Ženski
Broj poruka : 2020
Godina : 30
Location : Here I am!!!!!
Zasto volis tenis? : Zato shto me igranje i gledanje tennisa chine mnoooogo srecnom, i narawno zbog nekix tennisera i tennisrki
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 30.12.2007

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimePet Nov 28, 2008 10:49 pm

Mozda, ali chisto sumnjam!!!!Nadal ima dosra bodova, a i dobroj je formi sada bio, tako da....A i Djokovic je rekao da zeli vishe , tako da Fed bolje da se navikne na neko drugo mesto a da to nije 1.
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimePet Nov 28, 2008 10:50 pm

ja bih wolela da sledece godine nole bude 1. ili 2. . . a murray 3. . .
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
rafalicious
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
rafalicious


Broj poruka : 2126
Godina : 32
Location : Serbia
Zasto volis tenis? : najviše zbog Rafe, a ima i drugih zgodnih tenisera :) xa,xa,xa...
Koliko volis tennis? :
Roger Federer - Page 6 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Roger Federer - Page 6 Right_bar_bleue

Datum upisa : 07.01.2008

Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitimeSub Nov 29, 2008 12:08 am

Rafa, number 1! icon_vamos
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Roger Federer - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Roger Federer   Roger Federer - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Roger Federer
Nazad na vrh 
Strana 6 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Roger Federer
» Roger Federer

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Tennis :: O teniserima... :: News-
Skoči na: