Tennis
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tennis

Ako volite tenis dopasce vam se ovaj forum
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Jelena Dokić

Ići dole 
+3
***Inče***
rafalicious
*Joansie*
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
Jelena Dokić - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Dokić - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

Jelena Dokić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Dokić   Jelena Dokić - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 29, 2009 7:45 pm

Jelena je 2007. napustila tenis

GLEDANOST
– Jelena Dokić se u stilu "Selo gori, a baba se češlja" privukla više od polovine Australijanaca da prate njen četvrtfinalni meč s Dinarom Safinom. Dokićeva je i danas glavna tema u domaćim medijima, koji se takmiče u hvalospevima na račun do juče otpisane 25-ogodišnje teniserke.

– Sredinom 2007. godine odlučila sam da se povučem iz tenisa. Zauvek! Bila sam u depresiji, s viškom kilograma i praktično bez plasmana na WTA listi. Srećom, izdržala sam samo četiri dana pre nego što sam ponovo uzela reket u ruke – priznala je Jelena.

Dokićeva će od ponedeljka biti među prvih sedamdeset igračica na svetskoj listi. – Znam kako izgleda vrh WTA liste, jer sam 2002. bila četvrta. Možda je nerealno da razmišljam o istom plasmanu, ali nije nerealno da se vratim u top 10. Naravno, prvo bi trebalo da naučim da igram turnire van Australije. Podrška navijača m je važna i znam da je neću imati kada budem igrala u Americi ili Evropi. Takođe, pokušaću da budem konstantna. Tenis se igra da biste osvojili turnire, ali ne bih volela da jedne nedelje uzmem trofej, a onda na tri-četiri turnira ispadnem već u prvom kolu. Zadovoljila bih se i sa polufinalima do kraja sezone.

Bivša srpska teniserka je u Melburnu zaradila 92.000 evra. – Dobro će mi doći da mirnija uđem u nastavak godine, ali ne igram zbog novca. Trenutno imam sve što mi je potrebno. Ponovo se čujem i s majkom Ljiljanom, koja živi u Sidneju. Srećna sam – poručila je Jelena, koja je u međuvremenu dobila i nekoliko sponzorskih ponuda.

(24 sata)
Nazad na vrh Ići dole
***Inče***
Zivis u kuci sa Rafom!
Zivis u kuci sa Rafom!
***Inče***


Ženski
Broj poruka : 6152
Godina : 33
Location : New York City...:)
Zasto volis tenis? : Za mene je tenis jedan od najlepših,a možda čak i najlepši sport.....A volim ga zato što ima mnogo slatkih tenisera.....:)I zbog Andy-ja Murray-ja i Ernestsa Gulbisa.....:)
Koliko volis tennis? :
Jelena Dokić - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Dokić - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.06.2008

Jelena Dokić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Dokić   Jelena Dokić - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 14, 2009 11:43 am

Jelena Dokić teško podnela očevu presudu

Uprkos brojnim nesuglasicama tokom prethodnih godina Jelena Dokić teško je prihvatila to što je njen otac Damir osuđen na 15 meseci zatvora zbog pretnji ambasadorki Australije u Beogradu Kler Birgen i nedozvoljenog držanja dve ručne bombe "kašikare".

Jelenin brat Savo izjavio je za "Novosti" da je njegovu sestru iskreno pogodio odlazak oca u zatvor.

"Bila je potpuno šokirana i beskrajno tužna posle presude", izjavio je Savo koji je prisustvovao izricanju zatvorske kazne ocu u sudu u Rumi.

Savo Dokić, koji je posle raspada porodice pre nekoliko godina ostao da živi sa ocem, tvrdi da bi mu sve lakše palo, kao i Jeleni, da su bliže jedno drugom.

"Jelena je tužna, ali sada treba potpuno da se koncentriše na tenis i učešće na Vimbldonu, nakon što je sanirala povredu leđa", izjavio je 19-godišnji Savo, koji će zbog novonastale situacije odložiti odlazak na studije u neku od evropskih zemalja.

Iako je Savo rekao da se sa sestrom samo čuo telefonom u četvrtak, kada je otac i osuđen na zatvorsku kaznu, engleski mediji tvrde da je ona bila u Beogradu na dan Damirove presude.

Osrvski mediji tvrde da je Dokićeva provela 24 sata u glavnom gradu Srbije i već u petak se vratila u Englesku, gde bi trebalo da učestvuje na turniru u Istbornu. Njen menadžer Lorens Frankopan potvrdio da će se Jelena na tom turniru pripremati za Vimbldon, ali nije želeo da daje bilo kakve izjave vezane za njenog oca.

I sam Damir je teško podneo presudu. On je zaplakao u sudnici nakon izricanja presude i molio sud da ga pusti na slobodu, da organizuje posao na imanju. Nije mu uslišena ni molba da bude samo tri dana van zatvora, kako bi pomogao Savi da se upiše na koledž.

"Damir je psihički potpuno slomljen, jer je, s gorčinom, morao da se pomiri s činjenicom da ne može da se izbori protiv nepravde", rekla je Dokićev branilac Bosiljka Đukić posle posete klijenta u sremskomitrovičkom zatvoru u petak.

"On čak misli da je reč o političkom procesu", izjavila je Đukić, napomenuvši da će čim bude dobila obrazloženu presudu, uložiti žalbu i zatražiti pomoć od međunarodnih institucija.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennis.homegoo.com/
*Joansie*
The Torres Girl
The Torres Girl
*Joansie*


Ženski
Broj poruka : 5301
Godina : 30
Location : Negde iznad planeta...
Zasto volis tenis? : Za mene je to super sport, interesantan i zanimljiv, a ima i toliko lepih tenisera da se vidi...
Koliko volis tennis? :
Jelena Dokić - Page 2 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Jelena Dokić - Page 2 Right_bar_bleue

Datum upisa : 04.02.2008

Jelena Dokić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Dokić   Jelena Dokić - Page 2 Icon_minitimePon Jun 15, 2009 1:57 pm

Smatram da je njegova pretnja bila strašna, ali nisam to shvatila ozbiljno. Osudili su ga na 15 meseci samo da bi se naš pravosudni sistem pokazao efikasan.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jelena Dokić - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Dokić   Jelena Dokić - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jelena Dokić
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Ana & Jelena - A & J
» Jelena Jankovic :)
» Jelena Jankovic
» Jelena Jankovic-JJ
» Jelena Jankovic

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Tennis :: O teniserima... :: News-
Skoči na: